У нацпарк «Гомільшанські ліси» на Харківщині випустили 10 черепах

Суспільне Харків

08.07.2021.

У національний парк випустили 10 болотяних черепах, яких харків’яни приносили до зоопарку: «Щорічно харків’яни, намагаючись нібито врятувати або ж награвшись, приносять нам черепах». Деталі https://bit.ly/36mOBTB

***

У нацпарк на Харківщині випустили 10 черепах

Марія Солодовнік·8 липня, 12:05

Співробітники Харківського зоопарку повернули у природу 10 європейських болотяних черепах. Тварин до зоопарку принесли харків’яни.

Національний парк “Гомільшанські ліси” для повернення плазунів у природу обрали, бо там сприятливе середовище для черепах, пояснила співробітниця зоопарку Єлизавета Ткачова.

“Болотних черепах немає в колекції Харківського зоопарку, але щорічно харків’яни, намагаючись нібито врятувати або ж награвшись, приносять нам черепах та інших тварин. Зоопарк не може відмовити й не прийняти черепах. У нас вони проходять період реабілітації, бо часто живуть у неправильних умовах і не мають збалансованого раціону”, — пояснила Єлизавета Ткачова.

У нацпарк "Гомільшанські ліси" випустили 10 черепах, яких харків'яни принесли до зоопаркуfacebook.com/kharkovgovernment

Черепах випустили у нацпарку на озері, яке розташоване на ділянці заболоченого лісу.

“В озері вже є популяція черепах. Там хороша кормова база, поруч є місця для кладки яєць та зимівлі”, — розказав начальник відділу науки й моніторингу нацпарку “Гомільшанські ліси” Станіслав Вітер.

У нацпарк "Гомільшанські ліси" випустили 10 черепах, яких харків'яни принесли до зоопаркуfacebook.com/kharkovgovernment

У Харківському зоопарку пояснюють, що черепахи не потребують порятунку, тому їх не треба забирати з природи.

“Якщо ви зустріли черепаху на дорозі, це означає, що самка шукає місце для кладки. Якщо їй нічого не загрожує, то краще не втручатися в природний хід речей. Крім того, завжди потрібно пам’ятати, що ми відповідаємо за тих, кого приручили, тому, якщо ви сумніваєтеся у тому, що готові забезпечити належний догляд в найближчі 30-40 років, краще не заводити такого домашнього улюбленця”, — кажуть у зоопарку.

https://suspilne.media/145955-u-harkovi-z-sudu-vtik-pidozruvanij-policia-ogolosila-specoperaciu/