У парламенті запропонували інший сценарій поділу Мінекоенерго та закликали «припинити знущатися над довкіллям»

Нардеп запропонував приєднати “енергетичну” частину Мінекоенерго до Мінвугілля

Голова комітету парламенту з питань екологічної політики Олег Бондаренко  на засіданні Кабінету Міністрів під  час розгляду постанови про створення нового Міністерства захисту довкілля запропонував приєднати “енергетичну” частину Мінекоенерго до Мінвугілля (яке ще не ліквідоване), а Міністерство захисту довкілля залишити у міністерстві, що існує.

Таку позицію він аргументував занадто великими строками для формування Міністерства захисту довкілля – 6 місяцями.

«Строк, запропонований пані Буславець – неприйнятний для екології…Прошу припинити знущатися над захистом довкілля», – відреагував Олег Бондаренко на пропозицію в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець створити окреме Міністерство захисту довкілля, а для енергетичного сектора базовим залишити існуюче Мінекоенерго, створене восени 2019 року.

На пропозицію Олега Бондаренка відразу відреагував прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зауважив, що для країни зараз порятунок енергетичної сфери вимагає невідкладних кроків.

“У нас колосальна криза в енергетиці… у нас немає 6 місяців для створення міністерства енергетики, тому ми йдемо таким шляхом. Критично важливо забезпечити стабільність міністерства енергетики. Екологія зараз працює, буде призначений в.о”, – відповів на це прем’єр.

Нагадаємо, 14 травня Комітет з питань екологічної політики та природокористування прийняв рішення про необхідність поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля на два міністерства.

Громадськість також обурювалася тим, що  до експертної ради Мінекоенерго увійшло лише 10% екологів, решта – енергетики. А екологічні громадські організації називають торішнє рішення об’єднати Мінприроди з Міністерством енергетики катастрофічним.

Нарешті сьогодні, 27 травня, Кабмін ухвалив рішення про створення окремого Міністерства захисту довкілля. Міністерство захисту довкілля було вирішено утворити шляхом виділення його з Мінекоенерго, а не поділу. 

Також, Кабінет міністрів України  звільнив Олексія Рябчина із посади заступника міністра енергетики та захисту довкілля, на яку його було призначено у жовтні 2019 року.  

https://greenpost.press/news/u-parlamenti-zaproponuvaly-inshyj-stsenarij-podilu-minekoenergo-ta-zaklykaly-prypynyty-znushhatysya-i7184