У Вінницькій філії здійснюють догляд за лісовими культурами

Центральний лісовий офіс

????

Ні для кого не секрет, що за всім, що вирощують люди, потрібно доглядати, ліс – не виняток. З перших років висаджування сіянців на площі лісівники запроваджують системний догляд за насадженнями.

✔️Цьогоріч у філії “Вінницьке лісове господарство» ДП “Ліси України” вже здійснили 1245 га доглядів за лісовими культурами. Левова частка цієї площі – 964 га, була оброблена саме механізованим способом.

У філії працює сучасний подрібнювач рослинності “Midi Forst 2000”. Цей агрегат перебиває небажану рослинність на дрібну фракцію, яка з часом перегниває і цим самим збагачує ґрунт поживними речовинами. Перевага цього подрібнювача у його габаритах – ширина захвату становить 2 метри, що забезпечує економію часу і ресурсів під час виконання роботи. У результаті маємо чисті міжряддя та доглянуті, освітлені насадження.

Догляд за лісовими культурами – трудомісткий процес, адже, для прикладу, одна ділянка з молодими насадженнями в перші роки зростання потребує 4 догляди – зазвичай це 3 механізовані та 1 ручний догляд. Філії поступово відходять від ручної роботи і впроваджують все більше механізованих доглядів, але у випадку з одно- і дворічними насадженнями ручної роботи не уникнути. З кожним роком зростання культур кількість доглядів у насадженнях зменшують.

З кожним роком переконуємось, що без доглядів не обійтись. Є ряд факторів, які можна покращити цими роботами, серед них:

????усунення негативного впливу травʼянистої рослинності та другорядних порід на основну породу;

????створення сприятливих умов для інтенсивнішого приросту головних лісоутворюючих порід в насадженнях;

????покращення водного та температурного режиму в насадженнях;

????зменшення ймовірності загоряння у лісових масивах.

Для здійснення доглядів за лісовими культурами філії залучають сучасну техніку та людську працю, яка є найціннішим ресурсом. Тож, щоб інвестувати у дійсно необхідні процеси, філії попередньо оглядають кожну ділянку і визначають необхідність того чи іншого лісогосподарського заходу, в цьому випадку догляду.

Loading