У волинській поліції відповіли на закиди «лісових активістів»

На сторінці громадської організацій «АвтоЄвроСила Волинь» опубліковані відео та текст, де йдеться про те, що поліція нібито не веде боротьбу з незаконними порубками лісу, а «тиск на громадськість набирає обертів». Один із «активістів» заявляє, що вони борються з незаконними порубками лісу, а їм оголошують підозри, і що їхня боротьба «на місці». Втім, у поліції наголошують, що деяким активістам висувають підозри у крадіжках лісу.

Про це повідомляє поліція Волині на своїй сторінці.

Станом на 16 червня 2020 року поліцією Волині зареєстровано 108 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу лісодеревини (з них найбільше – 44 – у Ківерцівському районі). Вилучено 539 куб.метрів лісодеревини різного асортименту на суму близько 2 млн. грн., 44 види обладнання, зокрема автомобілі, підводи, трактори. До суду направлено 11 кримінальних проваджень, в яких 15 особам оголошено про підозру.

У тому числі, про підозру оголошено і одному з громадян, який позиціонує себе активістом, що бореться з крадіжками лісу. Вказаний громадянин був затриманий під час крадіжки лісу, нині відкрите кримінальне провадження. Під час розслідування встановлені фактичні дані, які дали підстави оголосити йому про підозру за ст. 185 Кримінального Кодексу України (Крадіжка). Зараз вживаються заходи щодо скерування кримінального провадження до суду.

1 червня 2020 року під час одержання неправомірної вигоди було затримано працівника лісової галузі області, який спільно з колишнім співробітником лісової охорони вимагав та отримав неправомірну вигоду за сприяння громадянину у купівлі деревини за цінами, набагато нижчими за ринкові. Це був другий зафіксований правоохоронцями епізод одержання хабара.

Крім того, поліція продовжує збирати матеріали щодо причетності до незаконного обігу деревини працівників лісової галузі та державних лісових підприємств. До Державного бюро розслідувань, у відповідності до ст. 214 КПК України, для прийняття рішення вже скеровано матеріали 4 таких справ. Ще по чотирьох випадках вирішується питання про передачу матеріалів до ДБР.

Розуміємо, що наша жорстка та принципова позиція є неугодною для окремих «активістів». Але чи гідно позиціонувати себе, з одного боку, активним борцем з незаконною порубкою лісу, а, з другого боку, самому ж той ліс красти? Чи гідно «активісту» заявляти про політичні переслідування, але скоювати ті ж самі злочини, проти яких він нібито бореться? Чи гідно прикриватись громадською діяльністю, а за цією ширмою продовжувати говорити неправду та відверто маніпулювати? Ми переконані, що це негідно. І досить дивною є позиція громадської організації, яка чи то прикриває, чи толерує, чи просто не розуміє, що захищає порушника та ще й надає йому майданчик для розповсюдження маніпуляцій у соціальних мережах, аби й далі нагнітати напругу в суспільстві. Адже поведінка, висловлювання «активістів» на відео є негідними та паплюжать репутацію як справжніх громадських активістів, так і цієї громадської організації.

Разом з тим, щодо озвученої інформації про те, що працівник поліції нібито проживає в будівлі на території лісництва, то вона перевіряється, за цим фактом призначено службове розслідування, за результатами якого буде вжито необхідних заходів.

12:15 20.06.2020

https://kivertsi.rayon.in.ua/news/265818-u-volinskii-politsiyi-vidpovili-na-zakidi-lisovih-aktivistiv

Loading