У захопленому росіянами заповіднику «Асканія-Нова» горить 7 тисяч гектарів території

Маркіян Климковецький, фото

Маркіян Климковецький | 02 Вересня 2023 19:47

У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», який розташований на окупованій території Херсонської області, палає близько 7 тисяч гектарів ділянки «Південна».

Про це 2 вересня повідомило Міндовкілля України.

«Шлях до припинення нищення природи через війну — імплементація “формули миру” Володимира Зеленського, а саме пункту 8 “Екологічна безпека”», — написало відомство.

Це вже не перша пожежа в заповіднику з моменту, коли його захопили російські окупанти.

Заповідник «Асканія-Нова» — науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, заснована ще 1898 року. Це найбільший степовий заповідник Європи.

Площа біосферного заповідника становить понад 33 тисячі гектарів, з яких 11 тисяч га — заповідна зона.

Нагадаємо, в середині серпня близько тижня тривала пожежа на тимчасово окупованому острові Джарилгач, що на Херсонщині. Вогонь знищив 16 км² площі острова. Фахівці кажуть, що могла постраждати більша частина унікальної екосистеми.

Ситуація в «Асканії-Новій»

Після початку повномасштабного вторгнення територія заповідника «Асканія-Нова» опинилася під окупацією. 

Однак до цього часу українська команда «Асканії» продовжувала виконувати свої обов’язки, відмовляючись від співпраці з окупантами.

За благодійні надходження з підконтрольної території України, країн ЄС та США заповідник покривав нагальні потреби на закупівлю кормів, палива, ветеринарних препаратів, будматеріалів тощо.

Станом на зараз в «Асканії-Новій» окупанти фактично встановили свою адміністрацію. Наразі українська команда продовжує доглядати за тваринами, проте більше не зможе забезпечувати роботу заповідника коштом благодійних надходжень.

Національна поліція ще в липні минулого року відкрила кримінальне провадження щодо захоплення військовими рф інституту тваринництва «Асканія-Нова». Там століттями виводили нові високопродуктивні породи сільськогосподарських тварин.

https://hromadske.ua/posts/u-zahoplenomu-rosiyanami-zapovidniku-askaniya-nova-gorit-7-tisyach-gektariv-teritoriyi

Loading