У Запоріжжі пройшли масштабні тренування щодо своєчасного реагування на лісові пожежі, спричинені ворожими обстрілами

27.04.2023 16:54

Відповідно до тактичного задуму внаслідок ворожого ракетного удару у лісі виникла пожежа, яка через сильний вітер набуває швидкого розповсюдження.

Фахівці лісгоспу, які виявили осередок загоряння, розпочали гасіння низової пожежі, створили мінералізовані смуги, аби запобігти її поширенню на значну площу.

Підрозділи ДСНС прибули на місце події, попередньо розчищаючи шляхи під’їзду до оперативних дільниць гасіння, адже великі габарити спецавтомобілів та щільність насаджень унеможливлюють проїзд. 

Мобільна оперативна група ГУ ДСНС проводила аеророзвідку за допомогою квадрокоптерів.

Управління силами та засобами здійснював Штаб з ліквідації лісової пожежі на чолі із керівником Запорізького лісового господарства. Для загальної координації на місце події прибув Голова ЗОВА Юрій Малашко і т.в.о начальника ГУ ДСНС Владислав Гусинський.

Під час проведення тренування за задумом було врятовано 2 людини. 

Рятувальники ДСНС ліквідували низову пожежу, використовуючи механічні водяні оприскувачі. Верхова пожежа, яка виникла унаслідок швидкого розповсюдження полум’я, ліквідована за допомогою 6 лафетних стволів, які подавали воду безпосередньо в осередок загоряння. 

На місці події співробітники ДСНС виявили вибухонебезпечний предмет, який вилучив піротехнічний розрахунок для подальшого знищення.

«Важливо постійно відпрацьовувати та вдосконалювати свої професійні навички. Це запорука готовності екстрених та спеціальних служб до реагування на будь-які виклики сьогодення. Як продемонстрували сьогоднішні тренування ДСНС, поліція та лісове господарство здатні забезпечити своєчасне реагування на подію такого характеру, вжити всіх необхідних заходів, аби мінімізувати втрати для нашого природного надбання, врятувати людей. За підсумками заходу проводитиметься аналіз для визначення напрямків удосконалення виконання завдань за призначенням» – зазначив голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/u-zaporizzi-proisli-masstabni-trenuvannia-shhodo-svojecasnogo-reaguvannia-na-lisovi-pozezi-spricineni-vorozimi-obstrilami

Loading