У Житомирській області за пожежі в лісах та спалювання трави екологи склали 31 протокол: загальна сума штрафів перевищує півсотні тисяч

1 August 2023, 11:14

З початку року на території Житомирської області зафіксовано пожежі в лісових масивах площею понад 14 га, на торфополях зафіксовано займання площею 3 га, внаслідок спалювання сухої трави, чагарників, сміття вигоріло понад 226 га.

Про це 1 серпня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«В Україні триває пожежонебезпечний період. Спекотна, суха і вітряна погода – це найсприятливіші умови для виникнення неконтрольованих масштабних пожеж. Сотні гектарів згорілої землі, заживо спалені дикі тварини, колосальні матеріальні збитки, задіяні значні людські та технічні ресурси. Такими є наслідки людської недбалості і безвідповідальності. Попри численні заклики до громадян бути свідомими та суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності у цей період, попри загрозу від непідірваних боєприпасів, які залишив після себе ворог, попри штрафи і роз’яснення щодо вразливості природи, яку сьогодні безжально знищує агресор, з кожним літнім днем невтішна статистика пожеж, не пов’язаних з військовими діями, лише зростає», – йдеться у повідомленні.

З початку року працівниками Інспекції на території Житомирської області виявлено 31 порушення вимог пожежної безпеки.

На порушників природоохоронного законодавства на Житомирщині складено 24 протоколи за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 36 тис грн.

7 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) , сума накладених штрафів – понад 21 тис. грн.

Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу постійно, зокрема, і спільно з працівниками правоохоронних органів та працівниками підрозділів ДСНС проводяться профілактичні бесіди з громадянами різних вікових категорій з приводу негативних наслідків спалювання сухостою для природи, а також акцентується на тому, що спалювання сухої трави чи сміття у воєнний час прирівнюється до диверсій.

Нагадаємо, 2 червня 2023 року екологи в Житомирській області зафіксували майже три десятки порушень вимог пожежної безпеки з початку року, що призвели до загорянь в екосистемах. Причетних осіб оштрафували загалом майже на 50 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, 2 березня 2023 року Старосілецькій громаді Житомирського району рятувальники гасили пожежу на відкритій території – горіла торішня трава. Їм вдалося відбити полум’я від лісових насаджень. Сухостій горів і в Брусилівській громаді.

Житомир.info

https://www.zhitomir.info/news_215598.html

Loading