Ученые определили простой и доступный способ предотвращения засухам

12 июля 18:00

Нове дослідження показало, що перетворення сільськогосподарських угідь на ліс сприятиме збільшенню літніх дощів в середньому на 7,6%.

Висаджування нових дерев може стати новим методом боротьби зі зміною клімату в Європі та збільшити кількість опадів. Нове дослідження показало, що перетворення сільськогосподарських угідь на ліс сприятиме збільшенню літніх дощів в середньому на 7,6%.

Про це пише propozitsiya.com.

Вчені Швейцарської вищої технічної школи, які провели дослідження, запевняють, що саджати дерева треба якомога швидше, понад те — треба влаштувати цілий бум посадок. 

Науковці розглянули вплив перетворення сільськогосподарських угідь у всій Європі на стійкі ліси. Тобто це ліси, які будуть існувати довго та не загинуть у результаті еволюції. 

Дослідники виявили, що якщо в Європі площа лісу рівномірно збільшиться на 20%, то це призведе до зростання кількості місцевих опадів. Влітку загальна кількість опадів може зрости на 7,6%.

За словами одного з авторів дослідження Ронні Меєра, це досить вагома знахідка.
«Можливо, найбільш загрозливим сигналом зміни клімату, який ми очікуємо щодо опадів, є зменшення кількості літніх опадів, яке очікується у південних частинах Європи, як-от Середземномор’ї. Згідно з нашим дослідженням, поява лісів призведе до збільшення кількості опадів. Тож ліси ймовірно будуть дуже корисними для адаптації до несприятливих наслідків зміни клімату», — розповів Меєр.

https://agroreview.com/ru/content/uchenye-opredelili-prostoy-i-dostupnyy-sposob-predotvrashcheniya-zasuham