Україна вимагатиме від росії щонайменше $46 мільярдів компенсації за шкоду природі


Російська агресія завдала довкіллю України шкоди на суму понад $46 мільярдів, і держава вимагатиме від рф компенсації цих збитків.

Про це заявив міністр захисту довкілля і природних ресурсів України  Руслан Стрілець у кометарі для The Economist, передає Міндовкілля у Telegram.

Він розповів, що з початку повномасштабної війни задокументовано близько 2,300 злочинів проти довкілля. 

Зазначається, що обсяг додаткових викидів парникових газів внаслідок російського вторгнення приблизно дорівнює річному обсягу викидів Болгарії. Основними причинами цього викидів стали лісові пожежі та атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури. За підрахунками Державної екологічної інспекції внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тисяч тонн нафти та пального.

Стрілець підкреслив, що війна також отруїла значну частину української землі та зашкодила третині лісів. Так шкода від забруднення ґрунтів сягає $18 млрд, а в багатьох окупованих заповідниках та національних парках відбувалися рубки дерев.

Він наголосив, що попри війну, Україна вже впроваджує проєкти з відновлення довкілля. У 2022 році було висаджено 180 млн нових дерев у рамках програми “Зелена країна”, а у вересні 2022 року було відкрито новий лісонасіннєвий центр всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю.

“Відкривши лісонасіннєвий центр на кордоні з Білоруссю, ми показали їм, що не боїмося, і що перемога буде за нами”, – сказав Стрілець.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час промови до парламенту Нової Зеландії закликав підтримати українську формулу миру й розпочати консолідацію світу заради протидії екоциду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоінспектори розрахували понад 55,7 мільярда гривень збитків від російської агресії за забруднення, засмічення вод та самовільне користування водними ресурсами за 10 місяців повномасштабної війни.

https://ecopolitic.com.ua/ua/news/ukraina-vimagatime-vid-rosii-shhonajmenshe-46-milyardiv-kompensacii-za-shkodu-prirodi/

***

Руслан Стрілець: сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії рф вже становить понад 46 мільярдів доларів

13 Січня 2023, 16:03Новини

Україна вимагатиме компенсації цих збитків росією. Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець  зазначив у коментарі для TheEconomist – одного з найвпливовіших у світі англомовних журналів, що публікується з 1843 року.

“Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря – 27 мільярдів доларів. Лише за десять місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 мільйони тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії”, – зазначив Руслан Стрілець. 

Основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис. тонн нафти та пального.

Війна завдала шкоди майже третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га. 

За словами Міністра, війна “отруїла” і значну частину української землі. Шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18 млрд. доларів.

Загалом з початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2,300 злочинів проти довкілля. 

Видання зазначає, що спустошені пожежами та вирубані окупантами ліси, забруднені важкими металами та токсичними хімікатами ґрунтові води та ґрунт, постраждалі дикі тварини – одні з менш обговорюваних жертв війни. Але навіть наявні фрагментарні дані розкривають картину екологічної катастрофи. Однак попри війну, Україна вже впроваджує проєкти з відновлення довкілля.

“За 2022 було висаджено 180 млн нових дерев у рамках програми Президента України “Зелена країна”, а у вересні 2022 року було відкрито новий лісонасіннєвий центр всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю. Відкривши лісонасіннєвий центр на кордоні з Білоруссю, ми показали їм, що не боїмося, і що перемога буде за нами», – наголосив Міністр.

https://mepr.gov.ua/news/41095.html

Loading