Україна з 1 червня запускає пілот електронної видачі лісорубних квитків та сертифікатів походження лісоматеріалів

20:22 15.05.2023

Україна з 1 червня запускає пілот електронної видачі лісорубних квитків та сертифікатів походження лісоматеріалів

Уряд 12 травня погодив пропозицію Міндовкілля та Мінцифри щодо дворічного експерименту з видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) та сертифіката про походження лісоматеріалів і виготовлених із них пиломатеріалів, починаючи з 1 червня 2023 року.

“Це нововведення – черговий крок в рамках реалізації комплексної реформи лісової галузі України. Мета реформи – запровадити в цій сфері прозорі та ефективні механізми управління”, – йдеться в повідомленні одного з розробників проєкту – Офісу ефективного регулювання (BRDO) в понеділок.

Уточнюється, що подати заяву та отримати відповідні документи дозвільного характеру можна буде онлайн на платформі “Екосистема”.

На думку BRDO, переведення цих послуг в електронний формат зменшить корупційні ризики, мінімізує “людський фактор”, заощадить підприємцям час і гроші, підвищить громадський контроль і прозорість під час ведення рубок. Проєкт також дасть змогу запровадити єдину електронну базу даних лісорубних квитків і сертифікатів походження деревини замість паперового формату.

Над реформою лісового господарства України, яка стартувала у 2016 році, працюють експерти BRDO спільно з Міндовкілля та Держлісагентством у межах проєкту USAID/UKaid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”, нагадують у релізі.

У межах реформи лісової галузі вже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. Із 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об’єктів переробки деревини. У галузі також впроваджено проєкт “Ліс у смартфоні”, який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та дає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.

Наступним етапом реформи лісової галузі стане розмежування управлінських, дозвільних та господарських функцій ДП “Ліси України”, зазначає BRDO.

https://interfax.com.ua/news/general/910319.html

***

Уряд прийняв постанову про запуск електронного лісорубного квитка та сертифікату про походження деревини

15.05.2023 / 10:12

В Україні з 1 червня буде запущено електронний лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини.

Про це у Фейсбуці повідомив генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець, передає Укрінформ.

«Уряд прийняв постанову про запуск електронного лісорубного квитка та сертифікату про походження деревини. Над цими змінами працювала наша команда Держлісагентства два роки», – йдеться в повідомленні.

Зміни набувають чинності з 1 червня.

За словами очільника держпідприємства, із запровадженням е-лісорубного квитка будуть мінімізовані корупційні ризики, яких вистачало за часів існування паперового варіанту документа.

Електронний квиток надаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля, і буде містити інформацію про всі види рубок. Його дія поширюватиметься на всіх лісокористувачів. ДП “Ліси України” також зобовʼязується користуватися цією послугою.

Е-лісорубні квитки автоматично вноситимуться на карту сайту ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» та в систему електронного обліку деревини, що дозволить створити єдину електронну базу даних.

Як підкреслив Болоховець, і лісорубний квиток, і сертифікат про походження деревини можна буде отримати онлайн.

Болоховець

https://vz.ua/news/78287-uryad-priynyav-postanovu-pro-zapusk-elektronnogo-lisorubnogo-kvitka-ta-sertifikatu-pro-pokhodzhennya-derevini

Loading