Українцям нагадали про штраф за збір популярної червонокнижної рослини

21:45 24 бер 2023

Її можна виростити на городі чи дачі, але зривати заборонено.

За збір та продаж черемші (наукова назва – ведмежа цибуля) громадяни можуть потрапити під штрафи у тисячі гривень. Покарання загрожує, навіть якщо зірвати рослину у своєму городі. Про це розповів начальник відділу державного екологічного контролю природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції у Львівській області Богдан Катюбін.

З приходом весни черемша з’являється як перша вітамінна зелень у тінистих лісах або вздовж водойм. Її використовують для приготування салатів, пирогів, супів, а також м’ясних страв.

Читайте такожЖителям Києва та столичної області нагадали про штрафи за відвідування лісів

Тим часом ця рослина внесена до Червоної книги, тому за її зривання та продаж передбачені штрафи від 1700 до 3650 грн. Оштрафувати можуть навіть у разі, якщо зірвати черемшу у власному городі.

«Люди почали вирощувати (черемшу. – Ред.) на городах, так само як проліски та шафран. Але в законі немає винятків: де б ти її не виростив, не можна продавати. Росте на городі – нехай росте, а зривати та продавати не можна. Штраф буде таким самим, як і за лісову», – пояснив Катюбін.

Якщо людину затримають у лісі, коли вона зривала черемшу, доведеться заплатити штраф від 510 до 850 грн. Плюс додатково потрібно буде заплатити 62 грн за кожну знищену цибулину рослини.

Тим часом легально купити черемшу в Україні можна лише у вигляді насіння. Її можна виростити на городі чи дачі, але зривати заборонено.

Фото: locals.md
Олеся Цвірка

https://lenta.ua/ukrayintsyam-nagadali-pro-shtraf-za-zbir-populyarnoyi-chervonoknizhnoyi-roslini-135980/

Loading