Уряд затвердив порядок здійснення інвентаризації лісів

21 квiтня, 2021, 16:30

Остання інвентаризація була в 2011 році.  

Кабмін на сьогоднішньому засіданні, 21 квітня, затвердив порядок проведення загальної, національної інвентаризації лісів, що дасть можливість отримати повну інформацію про кількість і якість лісів в Україні. Про це повідомляє Урядовий портал.

За словами прем’єра Дениса Шмигаль, останній державний облік українських лісів проводився ще в 2011 році, і на сьогодні актуальною інформацією про ліси в Україні немає.

“Протягом наступних 5 років ми щорічно будемо збирати дані. Як результат – держава і громадськість отримають всю необхідну інформацію про те де, скільки і в якому стані знаходяться ліси в Україні. Це дуже важливий проект для стратегічного планування, для екології, для лісового господарства і для майбутнього нашої держави “, – заявив прем’єр.

Крім того, Кабмін підтримав рішення щодо полегшення доступу до отримання інформації про землеустрій і земельних ділянках.

“Завдяки цьому рішенню покращиться ефективність роботи державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель. Це дозволить скоротити терміни отримання інформації від Фонду і поліпшити якість надходження та обліку матеріалів”, – додав Шмигаль.Читайте також: Голову лісівництва на Львівщині звинувачують у службовій недбалості на 24 млн гривень

Як повідомлялося, в грудні Арбітражна група визнала право України вводити заборону на експорт лісоматеріалів. Верховна Рада заборонила експорт необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року. Мораторій введено строком на 10 років. У 2018 році Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів.

Підготував/ла : Елена Середа

https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/urjad-zatverdiv-porjadok-zdijsnennja-inventarizatsiji-lisiv.html