Уздовж М12 в Татарстані посадять осики «з пробірки» – вони швидко ростуть і не гниють

Дерева з унікальним набором хромосом досягають 12-метрової висоти всього за п’ять років.

Сьогодні , 16:57Автор: Kсенія Перепеченова

У Татарстані уздовж траси М12 планують висадити клоновані триплоїдні осики. Такі дерева ростуть в кілька разів швидше за звичайні і краще захищені від грибків. Про це на засіданні робочої групи розповів перший заступник міністра лісового господарства Республіки Татарстан Ильгизар Заріпов.

«У республіці є технології з культивування триплоїдного осики в пробірках. Ці дерева абсолютно не схильні до гниття, а швидкість їх зростання в три і більше разів вищу за звичайне. Пробні посадки, які були висаджені в 2015 році, за п’ять років виросли на висоту 12 метрів », – зазначив Заріпов.

Молоді осики, які не піддаються гниттю, допоможуть старим лісопосадкам виробляти набагато більше кисню.

«Коли ліс досить старий і хворий, процеси гниття в серцевині дерев викликають виділення вуглекислого газу. І його виявляється більше, ніж кисню, що виділяється листям », – пояснив Ильгизар Заріпов.

Триплоїдного осика відрізняється від звичайної тим, що має три повних набору хромосом. Вчені знайшли екземпляри таких осик в лісах Татарстану, вивчили і навчилися клонувати in vitro. Мінлісгосп республіки планує використовувати триплоїдні осики не тільки уздовж М12, але і для компенсаційного озеленення.

Казань, 16 жовтня, «Татар-інформ», Ксенія Перепеченова

Подробнее:

https://www.tatar-inform.ru/news/ecology/16-10-2020/vdol-m12-v-tatarstane-posadyat-osiny-iz-probirki-oni-bystro-rastut-i-ne-gniyut-5779256