УЖГОРОД: Для лісівників літо — гаряча пора

У Чизайському лісництві — одному з чотирьох Берегівського держлісгоспу на Закарпатті — цієї літньої пори триває цілий комплекс планових робіт. А розігнатися, що називається, є де: площа угідь сягає понад дві з половиною тисячі гектарів. Та й довжина дубових гаїв від селища Батьова до села Барієва — майже сімдесят кілометрів.

Отже, насамперед проводять догляд за лісовими культурами: прорубують молоді насадження дуба,
позбавляючи їх другорядних порід — ожини, граба, осики.. Роботи ці вже завершують на запланованій плоші 16,2 гектара. Також проріджують і прочищають ті площі, де молоді дуби посаджені десять і трохи більше років тому. На цих роботах добре працюють майстри лісу Імре Галайда, Йосип Пунько, Ласло Лончак…

Протягом літа мають провести вибіркові санітарні рубки на площі 77,7 га. Під час цих робіт приберуть хворі, вражені поперечним раком дуба і стовбурними гнилями дерева. Зрубану круглу деревину, яку можна ше розпиляти, реалізовують на переробку7, а інше пускають на дрова паливні й реалізовують бюджетним організаціям і населенню. У лісництві є також чималий розсадник, де вирощують садивний матеріал.

«Для туристів і любителів відпочити на природі у нас діє готельний комплекс «Лісовий будинок» в урочищі Чизай, — розповідає лісничий Юрій Маргітич. — Можемо надавати щодоби послуги одразу’ двом десяткам охочих».

А неподалік села Гать біля доропі лісівниками облаштовано рекреаційний пункт «Дубочок», де мандрівники можуть зупинитися, посидіти в альтанці, напитися джерельної води, тут же — й дитячий майданчик.

У планах — відремонтувати конюшню й надавати туристам також послуги з верхової їзди.
Отже, працівники Чи-зайського лісництва, за словами директора держлісгоспу Богдана Шойного, — люди умілі й хазяйновиті. Тому7 й робота спориться.

Василь НИТКА.
Фото Едуарда ТІБІІ.

http://www.golos.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *