В Амазонці встановили рекорд з вирубки лісу

Вирубка лісів біля річки Амазонки на території Бразилії в квітні 2021 року сягнула рекордного рівня. За даними супутникового моніторингу бразильського космічного агентства INPE, площа знищеного тропічного лісу склала 580 км2, це на 42,5% більше в порівнянні з минулим роком, повідомляє Phys org.

Рівень втрати дерев за березень також був вище, ніж рік тому. Сухий сезон з липня по серпень – це час найбільшої вирубки лісів.

Амазонія є найбільшою територією тропічних лісів в світі і вважається життєво важливою для пом’якшення наслідків зміни клімату, поглинаючи вуглекислий газ з атмосфери. Але за останні десятиліття ситуація змінилася в гіршу сторону.

екологія, Південна Америка, легкі, планети

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change, сказано, що бразильська частина Амазонії викидає в атмосферу майже на 20% більше вуглекислого газу, ніж поглинає.

Це означає, що людство не може розраховувати на найбільший тропічний ліс планети, який називали «Легкими планети Земля».

10 травня, 2021

http://rusjev.net/2021/05/10/v-amazonke-postavili-rekord-po-vyrubke-lesa/

***

Рекордная вырубка амазонских лесов

Вырубка лесов возле реки Амазонки на территории Бразилии в апреле 2021 года достигла рекордного уровня. По данным спутникового мониторинга бразильского космического агентства INPE, площадь уничтоженного тропического леса составила 580 км2, это на 42,5 % больше по сравнению с прошлым годом, сообщает Phys org.

экология,Южная Америка,лёгкие,планеты

Уровень потери деревьев за март также был выше, чем год назад. Сухой сезон с июля по август — это время наибольшей вырубки лесов. 

Амазония является самой большой территорией тропических лесов в мире и считается жизненно важной для смягчения последствий изменения климата, поглощая углекислый газ из атмосферы. Но за последние десятилетия ситуация изменилась в худшую сторону. 

экология,Южная Америка,лёгкие,планеты

В исследовании, опубликованном в журнале Nature Climate Change, сказано, что бразильская часть Амазонии выбрасывает в атмосферу почти на 20 % больше углекислого газа, чем поглощает. 

Это значит, что человечество больше не может рассчитывать на крупнейший тропический лес планеты, который называли “Лёгкими планеты Земля”.

экология,Южная Америка,лёгкие,планеты

Подробнее

http://joyreactor.cc/post/4788414