В Архангельській області розроблено зведений план гасіння лісових пожеж

Документ відправлено на погодження до федерального Рослісгоспу

У Помор’ї продовжується поетапна підготовка до пожежонебезпечного сезону 2024 року. Однією з важливих частин підготовки є розробка зведеного плану гасіння лісових пожеж, в якому міститься склад лісопожежних формувань та комплекс заходів щодо захисту лісу від вогню.

До 20 лютого 2024 року всі регіони мали направити до Рослісгоспу зведені плани пожежогасіння.

— Фахівцями міністерства природних ресурсів та лісопромислового комплексу підготовлено зведений план гасіння на цей рік, він уже пройшов низку погоджень, у тому числі й у департаменті лісового господарства у Північно-Західному федеральному окрузі, — повідомив міністр Ігор Мураєв. — 20 лютого документ надійшов на погодження до Федерального агентства лісового господарства, всі терміни дотримано.

Розроблений план встановлює перелік та склад лісопожежних формувань, пожежної техніки та обладнання, протипожежного спорядження та інвентарю на території регіону, а також перелік сил та засобів підрозділів пожежної охорони та аварійно-рятувальних формувань, які можуть бути залучені до гасіння лісових пожеж, заходів щодо створення резерву .

— Зараз у парашутно-десантної пожежної служби ЄЛЦ закінчилося технічне навчання, фахівці розпочали повітряні тренування, йде закупівля техніки за федеральним проектом «Збереження лісів» президентського національного проекту «Екологія», — додав Ігор Мураєв.

Нагадаємо, що планується, що до кінця березня навчання пройдуть 150 працівників парашутно-десантної пожежної служби з усієї області.

Додамо, Гідрометцентр Росії провів оцінку пожежної небезпеки в лісах РФ за умовами погоди та ретроспективними даними на майбутній пожежонебезпечний сезон.

За даними відомства, ранній початок сезону пожежної небезпеки у регіонах Росії не очікується.

Такий висновок фахівці зробили на основі аналізу приземної температури повітря, стану підстилаючої поверхні, запасів вологи у ґрунті та сніговому покриві, а також з урахуванням поточної інформації про пожежну небезпеку у лісах.

У березні 2024 року підвищена пожежна небезпека не прогнозується в жодному регіоні Російської Федерації. Це означає, що виникнення природних (за умов погоди) причин виникнення лісових пожеж не очікується. Водночас, з огляду на досвід попередніх років, можливе виникнення пожеж, зумовлених людським фактором у крайніх південних регіонах Забайкалля, Тиви, Хабаровського та Приморського країв, додали у відомстві.

Нагадаємо, 2023 року лісові пожежі в Помор’ї охопили площу 286 гектарів — це в 10 разів менше, ніж 2022 року. Усього сталося 110 пожеж, 2022-го — 181. При цьому 97 відсотків спалахів у лісах вдалося загасити в першу добу, тим самим не дозволивши вогню поширитися.

У сезоні в авіамоніторингу було задіяно 12 повітряних суден, які відпрацювали близько трьох тисяч льотних годин. Завдяки такому патрулюванню виявлено половину всіх лісових пожеж цього сезону.

Нагадаємо, пожежонебезпечний сезон в Архангельській області офіційно було завершено 2 жовтня 2023 року.

Саме з цього дня було знято обмеження на відвідування поморської тайги .

А  встановлено його було з 1 травня 2023 року .

Перша лісова пожежа у Помор’ї у 2023 році була зареєстрована 19 квітня: на території Вельського лісництва горіли відходи лісопиляння . Площа лісової пожежі склала 0,02 гектара, її було ліквідовано за годину.

https://pravdasevera.ru/2024/02/24/65d996b62fa24020e376fdd2.html