В Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулося засідання Колегії щодо пріоритетних напрямів розвитку Служби

Опубліковано: 26.11.2021, 12:00

У рамках засідання Колегії Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка відбулась 26 листопада у центральному офісі ДСНС, за участі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, першого заступника міністра внутрішніх справ Євгенія Єніна, керівництва ДСНС, членів Колегії та керівників територіальних підрозділів ДСНС були обговорені перспективні напрямки діяльності Служби.

Так, Денис Монастирський акцентував увагу на посиленні профілактичної роботи серед населення для зменшення кількості смертельних випадків внаслідок надзвичайних подій, а також створенні ефективної системи інформування (статистики) про причини загибелі людей. Він додав, що керівництво ДСНС має визначити пріоритетні проєкти, які дадуть у підсумку максимальний ефект.

Також міністр зауважив на необхідності збільшення кількості авіаційної техніки, розширенні мережі добровільної пожежної охорони у громадах, а також підняв питання переоснащення та підготовки підрозділів.

Разом з тим було визначено приорітетні напрямки роботи Служби у найближчий період. Зокрема, йдеться про наступні питання. Запобігання надзвичайних ситуацій, пожеж та інших небезпечних подій, шляхом формування культури безпеки у населення, запровадження нових підходів до перевірок через зміну існуючої системи державного нагляду. А також планується модернізація загальнодержавної та територіальних систем оповіщення, аби своєчасно повідомляти населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.

Створення розгалуженої мережі пожежно-рятувальних підрозділів. Так, задля безпеки громадян в сільській місцевості уже функціонує 1200 місцевих підрозділів, 1180 добровільних пожежних команд та 31 центр безпеки громадян. ДСНС сприятиме місцевим органам влади у створенні в громадах ще 1600 підрозділів, 253 центрів безпеки, аби зменшити час прибуття вогнеборців до місця пожежі до 20 хвилин.

Участь у створенні “Єдиного аеромедичного простору”. Метою проєкту є надання населенню усіх регіонів України максимально швидкого доступу до медичної допомоги у разі загрози їх життю, підтримка вітчизняної трансплантології, а також скорочення часу дольоту до 45 хв.

Створення “Європейського хабу пожежної безпеки” задля підвищення оперативності реагування на надзвичайні ситуації авіаційними силами в Україні та допомоги країнам Європи у протидії надзвичайним ситуаціям і стихійним лихам.

Підвищення спроможностей ДСНС шляхом збільшення розрахунків пожежно-рятувальних підрозділів, реформування та розвитку відомчої системи освіти, переоснащення підрозділів сучасною технікою та обладнанням, укомплектування підрозділів сучасними автодрабинами.

Цифрова трансформація, що передбачає діджиталізацію державних сервісів. Відтак заплановано реконструкцію інформаційно-телекомунікаційних систем, впровадження цифрового радіозв’язку, забезпечення електронними планшетами чергових підрозділів тощо.

Розвиток державної системи гідрометеорологічних спостережень та прогнозування, що передбачає реалізацію програми технічного переоснащення гідрометеорологічних підрозділів, а також проєкту “Модернізація та технічне переоснащення Українського гідрометеорологічного центру та мережі спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС”.

Створення належних умов для несення служби рятувальниками та їх соціальний захист. Заплановано проведення ремонтів службових приміщень та енергомодернізація 135 будівель. Крім того, буде піднято мінімальну заробітну плату рятувальників. Продовжуватиметься курс на забезпечення житлом сімей надзвичайників.

Водночас, основними завданнями Служби з урахуванням існуючих загроз виникнення надзвичайних ситуацій, доручень Президента України, Уряду та схвалених Міністром внутрішніх справ пріоритетних напрямків розвитку визначено: забезпечення готовності органів управління і формувань Служби до реагування на загрози осінньо-зимового періоду; проведення профілактичних заходів щодо попередження пожеж у побуті та зменшення загибелі людей в осінньо-зимовий період; готовність до виконання завдань у разі ускладнення оперативної обстановки на українсько-білоруській ділянці державного кордону; виконання заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж та розмінування в районі проведення Операції Об’єднаних сил; участь у заходах з протидії поширенню та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної з COVID-19; реалізація пріоритетних напрямків розвитку ДСНС, схвалених Міністром внутрішніх справ.

Крім того, в рамках заходу відбулося заохочення особового складу ДСНС державними нагородами, відзнаками МВС, а також відомчими нагородами. Зокрема, серед тих, хто був цього дня відзначений нагородою Міністерства внутрішніх справ – Олександр ГВОЗДИК, заступник начальника Святошинського районного управління Головного управлінні ДСНС України у м. Києві, який 22 листопада під час ліквідації пожежі у багатоповерхівці по проспекту Перемоги віддав свою кисневу маску немовляті одразу став уособленням справжнього героя-рятівника, студент Мелітопольського багатопрофільного центру професійно-технічної освіти та активний учасник заходів Мелітопольської скаутської організації ПЛАСТ Олександр ОГАНЬЯН, який зупинив маршрутне таксі та врятував і водія, якому стало зле за кермом, і пасажирів від можливої аварії, а також начальниця загону Галицинівської місцевої пожежної охорони Ірина Грачова, яка за два роки вже більше 180 разів виїжджала на виклики разом зі своїм підрозділом.

2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg

https://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/132081.html