В Індонезії програма проти бідності дозволила зменшити незаконну рубку лісів на 30%

Група дослідників виявила, що державна програма проти бідності в Індонезії дозволила скоротити незаконну вирубку лісів на 30%.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Science Advances.

Сама програма, що називається «Сімейні надії», не була направлена на захист навколишнього середовища, але дослідники виявили такий її позитивний вплив.

Індонезія має треті у світі за розміром тропічні ліси, але водночас у країні один з найбільших показників збезлісення. Так, у період з 2000 по 2012 рік на Індонезію припали 20% від втрат тропічних лісів у всьому світі.

Крім цього, за даними Світового банку, близько 25 мільйонів жителів країни з 267 мільйонів населення перебувають за межею бідності. Зокрема через бідність індонезійці вирубують ліси, аби отримати додатковий дохід.

У 2007 році влада країни запустила програму для допомоги найбіднішим верствам. Вона передбачає грошові виплати домогосподарствам щоквартально на строк від 6 до 9 років в разі виконання низки вимог. В середньому ці кошти перекривають 15-20% від потреб отримувачів. Також у межах програми люди отримували їжу та медикаменти.

Виявилося, що додаткова допомога знизила потребу у найбідніших фермерів вирубувати ліси. У селищах, де жителі брати участь у програмі, вирубка в середньому зменшилась на 30%.

«Десятиліттями люди сперечаються, чи суперечать одне одному боротьба з бідністю та захист навколишнього середовища. Знайти відповідь важливо, адже велика кількість бідних людей живуть у тих же районах, де ми знаходимо вразливі екосистеми, такі як тропічні ліси», — каже один з авторів дослідження Пол Ферраро з Університету Джона Хопкінса.

Павло Калашник
Екологія
15 червня, 2020 01:11

https://hromadske.ua/posts/v-indoneziyi-programa-proti-bidnosti-dozvolila-zmenshiti-nezakonnu-rubku-lisiv-na-30