В Кабміні затвердили проект плану заходів для врегулювання проблеми лісових пожеж

Однією зі складових плану є інформаційна робота з населенням

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж в екосистемах. План повинен доповнити закон про боротьбу зі спалюванням сухостою.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

Заступник глави Мінекоенерго Ірина Ставчук заявила, що проблема пожеж виникає кожної весни та осені в результаті випалювання рослинних залишків.

“Цього року масштаби пожеж внаслідок несанкціонованого і неконтрольованого випалювання рослинності набули особливо великих розмірів. Слід лише згадати пожежі у Чорнобильській зоні, на приборкання яких були спрямовані значні сили”, – нагадала вона.

Зазначається, що однією зі складових плану є інформаційна робота з населенням.

Нагадаємо, цього року в Україні стався ряд масштабних лісових пожеж у Житомирській області та Чорнобильській зоні відчуження. Всі осередки пожежі в Чорнобильському лісі було ліквідовано лише в середині травня.

Через збільшення кількості лісових пожеж Рада ухвалила закон про посилення відповідальності за паління трави, що передбачає підвищення розміру штрафу у 18 разів.

22.05.2020 – 21:59

https://www.rbc.ua/ukr/news/kabmine-utverdili-proekt-plana-mer-uregulirovaniya-1590173521.html

***

Затверджено проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж

22 Травня 2020, 14:45

Сьогодні на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи Мінекоенерго та участю заступника Міністра енергетики та захисту довкілля Ірини Ставчук було прийнято проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків.

«Верховна рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої рослинності, ухваливши відповідний законопроект. Це  важливий крок вирішення проблеми. Але збільшення штрафів не повністю вирішує питання, з якими стикається країна двічі на рік. Кліматичні зміни, які спостерігаються останні роки, провокують загострення проблеми пожеж, що потребує вжиття відповідних адаптивних заходів», – зазначила заступник Міністра.

Ірина Ставчук нагадала, що проблема пожеж, які утворюються внаслідок випалювання рослинних залишків, виникає кожної весни та осені. Недбале ставлення до природи окремих громадян ставить під загрозу не тільки біорізноманіття, але й життя та здоров’я населення: «Цього року масштаби пожеж внаслідок несанкціонованого і неконтрольованого випалювання рослинності набули особливо великих розмірів. Боротьба з пожежами внаслідок цього явища вимагає значних людських, матеріальних та фінансових ресурсів. Слід лише згадати пожежі у Чорнобильській зоні, на приборкання яких були спрямовані значні сили».

Проект плану заходів має на меті доповнити вищезгаданий закон шляхом комплексного вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням.

«Вирішення цієї загальнодержавної проблеми можливе лише шляхом консолідації зусиль всіх ланок державного управління та лише за умови усвідомлення населенням наслідків, до яких може призвести і призводить недбале ставлення до довкілля», – підсумувала заступник Міністра.

https://menr.gov.ua/news/35367.html