В Мінекоенерго мають «проект плану» боротьби з пожежами, але не показують його

22 травня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи Мінекоенерго було прийнято «проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків». Про це повідомили у Міністерстві енергетики і захисту довкілля.

«Верховна рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої рослинності, ухваливши відповідний законопроект. Це  важливий крок вирішення проблеми. Але збільшення штрафів не повністю вирішує питання, з якими стикається країна двічі на рік. Кліматичні зміни, які спостерігаються останні роки, провокують загострення проблеми пожеж, що потребує вжиття відповідних адаптивних заходів», – зазначила заступниця Міністра енергетики і захисту довкілля Ірина Ставчук.

Тому в міністерстві підготували «проект плану заходів», що має на меті доповнити вищезгаданий закон «шляхом комплексного вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням».

«Вирішення цієї загальнодержавної проблеми можливе лише шляхом консолідації зусиль всіх ланок державного управління та лише за умови усвідомлення населенням наслідків, до яких може призвести і призводить недбале ставлення до довкілля», – заявила заступниця Міністра.

При цьому сам «проект плану» чи його конкретні положення у міністерстві не оприлюднили. Також у відомстві нічого не сказали про його публічне обговорення чи будь-який формат консультацій з громадськістю щодо цього питання.

Нагадаємо, останні пожежі на півночі країни тривали близько місяця, а пожежники весь цей час не могли їх загасити. Як стверджують експерти, в Україні відсутні антипожежні дослідження, а лісових пожежників не фінансують вже 5 років.

24 Травня 2020, 10:45

https://greenpost.press/news/v-minekoenergo-mayut-proekt-planu-borotby-z-pozhezhamy-ale-ne-pokazuyut-jogo-i6894