В Україні до 15 червня ввели сезон тиші

30 березня, 2021, 23:58

У період з 1 квітня заборонено полювання.

В Україні з 1 квітня вводиться сезон тиші – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму і занепокоєння для диких тварин і птахів. Триватиме він до 15 червня. Про це повідомляє КО “Київзеленбуд” в Facebook.

“У квітні-травні у птахів і диких тварин починається період розмноження, з’являються дитинчата. Сторонній шум може налякати малюків та їхніх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо або нору. Щоб не турбувати їх, щорічно з 1 квітня по 15 червня в Україні вводиться сезон тиші – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму і занепокоєння”, – сказано в повідомленні. Уточнюється, що під час сезону тиші заборонено стріляти, проводити вибухові роботи, санітарні рубки лісу, ралі та інші змагання на транспортних засобах, запускати феєрверки, використовувати моторні маломірні судна.

За порушення сезону тиші передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Раніше повідомлялося про масову загибель червонокнижних птахів в заповіднику “Асканія-Нова”. Причиною їх загибелі стало застосування родентицидів, призначених для боротьби з мишами на полях. За кілька останніх днів орнітологи виявили 106 загиблих сірих журавлів, 27 огарів, а також інших птахів і навіть зайців. З початку року зафіксовано щонайменше дві тисячі трупів рідкісних птахів. Всі вони попередньо були отруєні.

“Безпосередньо на території біосферного заповідника нами вже зібрано з початку року, станом на 29 березня, – тисяча дев’ятсот шістьдесят сім особин птахів 19 видів. Серед них 379 сірих журавлів, 220 огарів, хижі рідкісні птахи і так далі. Такого жаху із загибеллю рідкісних видів Асканія Нова не знала за всю історію свого існування “, – відзначають фахівці заповідника.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/v-ukrajini-do-15-chervnja-vveli-sezon-tishi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *