В Україні ліс убають у 100 разів більше, ніж в Європі

13:01, 25 вересня
Софія Соханич
Контент-едактор

У понад 100 разів більше виубок лісу зафіксували в українських Карпатах, аніж в інших країнах Європи.

Про це кореспондентам Суспільного Карпати повідомив еколог, директор ГО “Київський еколого-культурний центр” Володимир Борейко.

Еколог та природоохоронець Володимир Борейко розповідає, на зйомці із супутника видно, що у передгір’ї зубано приблизно 50 % лісу. Далі у горах вирубали 30 % дерев.

“Я вважаю, що це є екологічний злочин. Цим займається Держлісагентство України. Саме лісове господарство приносить величезні збитки. Не якісь браконьєри фейкові, їх насправді у нас дуже мало. Вони не можуть зрівнятися з тим, як убають ліс та прикривають це санітарною рубкою державні лісгоспи”, – вважає еколог.

Впродовж останніх п’яти років обласна поліція зареєструвала 817 кримінальних правопорушень, які стосуються виубки лісу. Згідно з інформацією у Єдиному реєстрі досудових розслідувань з 2015-го по 2020-й рік до суду скерували обвинувальні акти щодо 296 кримінальних правопорушень. За інформацією обласної прокуратури, за останні п’ять років до суду скерували 353 обвинувальні акти.

Речниця обласної прокуратури Юлія Білик пояснила, чому більшість справ так і не доходять до суду.

“З січня 2019-го року набрала чинності норма Кримінального кодексу України, відповідно до якої було збільшено розмір збитків, який необхідний для того, щоб настала кримінальна відповідальність за цією статтею. Їхній розмір збільшено до майже двох мільйонів. Люди, чиїми збитками була спричинена шкода на меншу суму, просто притягалися до адміністративної відповідальності, а кримінальні провадження щодо них закривалися”, – зазначила Юлія Білик.

https://www.0312.ua/news/2890177/v-ukraini-lis-rubaut-u-100-raziv-bilse-niz-v-evropi