В Україні почалися пожежі, спровоковані підпалами стерні

Підпали в основному роблять фермери

Пожежі на Луганщині. Стоп-кадр з відео ДСНСПоділитись:

Створений громадськими активістами ЕкоБот зафіксував збільшення пожеж у природних системах. Про це повідомляє екоблогерка з Дніпра Ірина Черниш.

“Ще позавчора я б сказала, що причиною, скоріш за все, є високі температури та посуха. Але вчора я трішки проїхалась регіоном та побачила, що фермери почали активно прибирати поля. А деякі вже прибрали.. і… почали палити стерню. Саме це, ймовірніше за все, стало причиною масштабної пожежі на Луганщині”, – зазначає Ірина Черниш.

карта потенційних пожеж з сайту ЕкоБот

Таке ставлення людини до довкілля та чужого майна є неприпустимим.

“Цікаво, що багато представників цих громад, де щороку трапляються задимлення та пожежі виправдовують цих горе-фермерів. Мовляв, це не вони, це їм підпалюють навмисне. Або, що тут такого, це ж добриво. Погоріло і вивітрилося. Тож, я продовжую стверджувати, зо без притягнення до відповідальності власника земельної ділянки, питання буде лише погіршуватися, зважаючи на аномальну спеку, посухи та поривчасті вітри, що вже стали нормою для нашої країни”, – додає Ірина Черниш.

Як ми вже повідомляли, у Верховній раді зареєстровано комплексний законопроєкт про боротьбу з підпалами природних екосистем – № 3526 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій»

Часто масштабні пожежі починаються з бажання аграрія зекономити на оранці. Замість заорати стерню, сільгоспвиробники її випалюють. У новому законі запроваджується запобіжник від таких «економій». Так, у Законі України «Про оренду землі» вноситься пункт, який вимагає від орендарів бути відповідальнішими: орендар зобов’язаний «виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки».

А ще важливіше, що у Земельний кодекс України вноситься доповнення до Статті 96. Обов’язки землекористувачів:

ж) не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків;

з) обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати землі в місцях, прилеглих до торфовищ, полезахисних лісових смуг луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць». 

Актуально

ЕКООлег Листопад

https://greenpost.ua/news/v-ukrayini-pochalysya-pozhezhi-sprovokovani-pidpalamy-sterni-i11381