В Україні розпочався пожежонебезпечний період

Нині фактично кожен тліючий біля сухої трави сірник може перетворитися на масштабне лихо для природних екосистем.

Найчастіші причини виникнення лісових пожеж – саме випалювання сухої рослинності та необережне поводження з вогнем. Лише за минулий рік лісовий фонд Державне агентство лісових ресурсів України зазнав понад 2 500 пожеж, а держава понесла збитки на суму 19.3 мільярди гривень. Поруч з фінансовими втратами, неоціненних втрат зазнало біорізноманіття. Вогнем знищено тисячі рослин та тварин, зокрема й тих, що знаходяться під охороною Червоної книги України.

Підпал сухої рослинності є злочином проти довкілля. Минулої весни ми зробили перший крок, аби посилити відповідальність за цей злочин та захистити екосистеми від пожеж. Вперше з 1997 року було суттєво переглянуто штрафи.Самовільне випалювання рослинності на сільськогосподарських землях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах загрожує штрафом:

  • до 6 120 гривень для громадян;
  • до 21 420 гривень для посадових осіб.Також у 18 разів збільшено розмір покарання за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні на сільськогосподарських землях.
  • Нині штраф становить від 91 800 до 153 000 гривень.

Окрім того, з червня місяця вступить в дію Закон України № 1259-IX, який покликаний захистити від пожеж торфовища, землі лісового та водного фонду. Документ передбачає заборону випалювання сухої рослинності у прибережних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах зайнятих лісами, а також на шляхах міграції тварин.

❗️Ще одна важлива норма яку впроваджуємо: за випалювання рослинності на вищезгаданих територіях відповідальність нестимуть не лише власники земельних ділянок, а й орендарі.

‼️Також додатково будуть введені штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в Чорнобильській зоні відчуження – від 5 780 до 10 200 гривень.Закликаю українців бути більш свідомими та пам’ятати, що випалювання рослинності – це не лише пряме порушення чинного законодавства, а й непоправна шкода для довкілля🍃

Роман Абрамовський разом з Богданом Боруховським і Shakhmatenko Roman.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *