В Україні рятувальники оголосили “полювання” на паліїв сухостою

09 апреля 2021 21:21 по материалам: Подробности-ТВ 
автор: Старовойт Анастасія

Українці масово спалюють суху траву

Сезон пожеж розпочато. Українці масово спалюють суху траву, а разом з нею – нерідко і гектари земель та людські угіддя. І хоча штраф за підпали зараз становить майже 4 тисячі гривень – з року в рік їх не меншає.

До яких технологій вдаються рятувальники, щоб викрити порушників?

Щоб знайти осередки займання рятувальники Київщини ледь не щодня підіймають дрон у місцинах, де є суха рослинність. Це їхні очі в радіусі п’яти кілометрів. Кілька хвилин польоту – і вже встановили: за 800 метрів горить сухостій.

Воно наче не на подвір’ї. – Ні, не на подвір’ї – сміття ось спалюють поряд.

Побачивши рятувальників, селяни почали самотужки гасити вогонь, який уже перекинувся на суху траву, не очікували, що загоряння зафіксують з повітря.

Раїса Антонівна, пенсіонерка:

Його не можна було б так би палить. Ну що ж ти зробиш. Сусіди вже зібралися та давай поливати.

Рятувальники розповідають – так швидко вдається зреагувати не завжди. Та ані роз’яснювальні роботи, ані попередження на порушників не діють.

Юрій Осьмина, провідний інспектор Ірпінського міського відділу:

По області зафіксовано близько тисячі загорянь трав’яних настилів і площа загорянь складає близько 880 гектарів. Конкретно по регіону у нас є конкретні місця. Це пойма річки Ірпінь, в місті Ірпінь, також по селищу Гостомель, де є людські сільгоспугіддя, а також необроблені території.

Екологи кажуть: спалювання сухої трави часто переростає в масштабну пожежу через погану звичку українців – підпалювати сухостій навесні перед польовими роботами.

Єгор Фірсов, еколог, керівник організації “Офіс довкілля”:

Певна посуха спричиняє те, що пожежа розповсюджується набагато швидше. І якщо хтось запалив багаття на своєму огороді, то це багаття з огорода Житомирської області може прийти у ліс Київської області – як була пожежа минулого року, яка забрала тільки в Житомирській області. Тільки вдумайтесь в цю цифру – 120 тисяч гектарів!

Щорічно внаслідок вогню – мільярдні збитки, знищена флора і фауна. Після масштабних пожеж на Луганщині і Житомирщині торік Верховна рада підвищила рівень відповідальності та обсяг штрафів за самовільне спалення сухої рослинності.

Єгор Фірсов, еколог, керівник організації “Офіс довкілля”:

Раніше він складав буквально декілька мінімальних неоподаткованих мінімумів, зараз якщо екоінспекція побачить, що ви десь запалили багаття – ви заплатите тисячі гривень. Від 3600 гривень стартує цей штраф.

Однак спіймати паліїв на гарячому вдається вкрай рідко. Приміром, пожежники Київської області звітують наразі про одного зафіксованого порушника. Тож поки що й нова система штрафів майже не діє.

https://podrobnosti.ua/2397300-v-ukran-rjatuvalniki-ogolosili-poljuvannja-na-palv-suhostoju.html