В Україні спалахнули протести проти реформи лісової галузі: “Як нам далі виживати?”

Дві з трьох шкіл Добрянської громади, ймовірно, доведеться закрити. Як перекрити бюджетний мінус без лісгоспу – у селищі не знають.

В Україні на мітинги проти реформи лісової галузі виходять не лише працівники лісгоспів, а й жителі громад, в яких ті розташовані.

Про те, чим можуть обернутися зміни для державних лісових господарств, зокрема Добрянського (Чернігівська область), 30 березня йдеться в сюжеті ТСН. 19:30. 

Щасливе дитинство маленьких жителів Добрянки може закінчитися із закриттям садочка, робота якого залежить від місцевого лісгоспу. А школярам варто забути про гаряче харчування, оскільки більшість дітей годують за рахунок бюджету громади, найбільшим наповнювачем якого є саме лісове господарство.

“Мільйони чотири ми точно втратимо. Це всі програми, які ми зараз забезпечуємо. Ми не можемо планувати розвиток на рік-два-три, ми вже в паніці… як нам далі виживати”, – ділиться голова Добрянської громади Світлана Бицько.

Добрянський лісгосп хочуть приєднати до сусіднього Городнянського. Укрупнення – один з етапів реформи лісової галузі, за яким із 300 активних господарств мають залишитися 120.

Олександр Юдин після п’яти років заробітків за кордоном повернувся на батьківщину і нині він – потенційний безробітний. “Купив будинок, а тепер треба кудись їхати і шукати, або знову на заробітки їхати… За ті гроші, що купив, вже не продам. І кому? Звідси всі будуть їхати, якщо не буде лісгоспу”, – ділиться чоловік.

Жителі Добрянки проти ліквідації лісгоспу протестують не вперше, раніше вони навіть перекривали міжнародну трасу. Протести відбуваються також у Бродах на Львівщині та в Семенівці на Чернігівщині. Люди кажуть: вони не проти реформи, однак, стверджують, проста арифметика не показала користі від укрупнення. 

У Держлісагенції же укрупненим господарствам навпаки обіцяють золоті гори: податки залишаться у громадах, як і до реформи, а в самих лісгоспах з’явиться ще більше грошей, бо собівартість продукції знизять, а ліс продаватимуть дорожче. Окрім того, зменшать податкове навантаження.

“Сьогодні ми платимо 80% і жодне підприємство не зацікавлене показувати велику прибутковість, бо її просто треба віддати”, – зауважує голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

Проти укрупнення протестують економічно потужні лісгоспи, розташовані поруч із державним кордоном. Скажімо, Центральна вулиця Добрянки впирається у Білорусь. Для всіх мешканців селища ліс – чи не єдине джерело доходу. Одні працюють у лісгоспі, інші живуть з ягід та грибів. А ще, люди побоюються, що укрупнення стане початком приватизації, хоча у Держлісагенції це заперечують.

Дві з трьох шкіл Добрянської громади, ймовірно, доведеться закрити. Бензин на “швидкі” теж під питанням. Як перекрити бюджетний мінус без лісгоспу – у селищі не знають.

Відео Новини України: щонайменше три державні лісгоспи протестують проти реформ

Лісівники протестують. На мітинги виходять не лише працівники лісгоспів, а й жителі громад, де вони знаходяться. І все через реформу. Чим можуть  обернутися зміни у державних лісових господарствах – дивіться далі.  

ТСН. 19:30

Приєднатись Більше читайте тут: https://tsn.ua/exclusive/v-ukrayini-spalahnuli-protesti-proti-reformi-lisovoyi-galuzi-yak-nam-dali-vizhivati-1755280.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *