В Україні впроваджують мобільний додаток, що допомагає заблукалим у горах туристам

27 січня, 2022 четвер16:06

“Порятунок” є аналогом польської програми “Ratunek” – він дає змогу у разі біди надіслати сигнал SOS, що значно підвищує рятувальникам шанси у пошуку.

Про це йдеться на сторінці Project SWIFT – Carpathian search-rescue network у Фейсбук, інформує “Еспресо.Захід”.

Додаток працює по всій території України, навіть поза межами. Але наразі обслуговується ДСНС Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Сьогодні, 27 січня, про мобільний додаток повідомив Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост. 25 січня застосунок у тестовому режимі почав працювати на Закарпатті та у Чернівецькій області.

Загалом додаток був розроблений ще у кінці грудня 2021 року. Він є допоміжним засобом для порятунку в горах. Це український аналог польського мобільного додатку “Ratunek”.

“Програма передбачає швидкий пошук людей, які загубилися на місцевості (ліс, гори). Якщо особа загубилася чи травмувалась, натиснувши тричі кнопку в спеціальному додатку, автоматично відправляється сформоване повідомлення. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати за допомогою sms. Маючи координати людини, встановивши з нею зворотній зв’язок та проаналізувавши додаткові дані, її дуже легко знайти гірським пошуково-рятувальним службам та своєчасно надати необхідну допомогу”, – зазначають розробники.


Фото: nta.ua

Для того, щоби активувати додаток, потрібно здійснити декілька дій:

  1. Перед походом у гори слід завантажити мобільний додаток “Порятунок” на Play market або Apple store;
  2. Заповнити особисті дані та медичну картку (за бажанням), які одразу зберігаються на сервері системи;
  3. У випадку надзвичайної події, запустити додаток та натиснути тричі кнопку SOS (дані надсилаються на сервер: номер телефону, координати, рівень заряду батареї);
  4. Дані опрацьовуються на сервері, після чого на карті у рятувальників з’являється червона крапка – сигнал біди.
  5. Координатор (черговий оператор) інформаційної системи по можливості з’ясує деталі (чи це не хибний виклик, стан потерпілого і т.п.), та передає дані рятувальникам відповідної області, на території якої зафіксована надзвичайна подія.

Програма розроблена у такий спосіб, що телефон навіть за відсутності зв’язку може передати координати загубленої людини на комп’ютер рятувальників. Кнопку SOS можна натискати навіть носом, наприклад, якщо змерзли руки. Якщо користувач не просто завантажує додаток, а й заповнює анкету на етапі реєстрації, там може вказати свої особливі медичні потреби (наприклад, інсулінозалежність), це допоможе рятувальникам краще зорієнтуватися під час пошуків.

Завантажити застосунок для пристроїв Android можна в Google Play за посиланням. Також, невдовзі буде доступна версія застосунку для iOS.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з “Еспресо.Захід”! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

https://zahid.espreso.tv/v-ukraini-vprovadzhuyut-mobilniy-dodatok-shcho-dopomagae-zablukalim-u-gorakh-turistam