В Україні встановили правила для вирубки дерев поза лісгоспами


Раніше взагалі не була встановлена процедура надання дозволу та контролю за такими рубками

Кабінет міністрів України затвердив правила вирубування дерев і чагарників та використання цієї деревини на лісових ділянках, призначених не для лісового господарства.

Це зменшить ризики зловживання та неконтрольованого вирубування лісів й посилить контроль за проведенням таких рубок, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що порядок був розроблений на виконання Закону України від 20 червня 2022 р. № 2321-ІХ “Про збереження лісів”.

В пресслужбі пояснили, що документ встановлює правила вирубування та використання цієї деревини у разі:

  • зміни цільового призначення земельних лісових ділянок (наприклад, для будівництва ліній електромереж, доріг, житлових будинків тощо);
  • встановлення сервітуту (права користування землею з певними обмеженнями) для їхнього використання в цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства;
  • переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель, що здійснюється виключно для власних потреб лісгоспів.

“Встановлюючи чіткі правила для рубок лісів та чагарників на лісогосподарських землях при зміні їх призначення, ми тим самим зменшуємо можливості для зловживання та неконтрольованого вирубування лісів й посилюємо контроль за проведенням зазначених рубок. Адже раніше узагалі не була встановлена процедура надання дозволу та контролю за такими роботами”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Він пояснив, що раніше місцева влада могла схвалити рішення про вирубування дерев або укласти договір про встановлення земельного сервітуту. Однак процес отримання дозволу та проведення рубки був незрозумілим.

Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив внесення змін до Правил відтворення лісів, які врегулюють збереження самосійних лісів, лук та пасовищ в рамках закону “Про збереження лісів”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині в Яготинському районі на частині території майбутнього заказника місцевого значення “Черняхівські луки” знищили самосійний ліс.

https://ecopolitic.com.ua/ua/news/v-ukraini-vstanovili-pravila-dlya-virubki-derev-poza-lisgospami/

 210 total views,  1 views today