В ЄС захищатимуть бджіл від зникнення, а ліси — від вирубування

У Словенії є свій музей бджільництва, де дорослі й діти можуть постежити за тим, як дзижчить робота у вулику.

02.08.2020 13:04

Асоціація бджільництва Словенії пропонує подарувати всім країнам Європейського Союзу по два бджолині рої, коли її представник займе місце голови Ради ЄС. Ініціатори хочуть таким чином нагадати про важливість бджіл для збереження біорізноманітності.

У Словенії склалося особливе ставлення до бджільництва. Саме завдяки цій країні з 2017 року в усьому світі 20 травня відзначають День бджіл. Цього дня в 1737-му народився словенський бджоляр і художник Антон Янша. Дату закріпила ООН. А у 2018 році слово «бджола» отримало титул «слово року» в Словенії.

Бджіл та інших комах в Європі стає менше, і відновлення їх чисельності — один із пріоритетів стратегії біорізноманітності Євросоюзу до 2030 року, прийнятої в травні цього року.

ЄС планує збільшення природних територій, що охороняються. Так, мінімум 30% суші й акваторії Євросоюзу отримають статус заповідників, національних парків або заказників до 2030 року. Уже з наступного року особливий статус і додатковий захист від підприємницької діяльності отримають усі збережені первинні та просто старі ліси в ЄС.

https://zib.com.ua/ua/143820-v_es_zahischatimut_bdzhil_vid_zniknennya_a_lisi__vid_virubki.html