Важливі заходи для запобігання масштабним паводкам та пожежам в Україні – Роман АБРАМОВСЬКИЙ

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

2 липня о 19:10  · Поширено серед: _Публічно

Усунення прогалин у регулюванні природоохоронних процедур та впровадження європейської системи управління ризиками – важливі заходи для запобігання масштабним паводкам та пожежам в Україні

Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський у ефірі Радіо НВ.

Цьогорічні наслідки негоди в західних областях України та масштабні лісові пожежі в Житомирській області і в зоні відчуження продемонстрували необхідність як законодавчих змін, так і впровадження якісних нових підходів в управлінні процесами.Адже серед чинників, що призвели до трагедії на заході країни, лише 40% займають кліматичні зміни, а решта по 30% – це вирубка лісів та забудова заплав і прибережних захисних смуг.

За словами Міністра, стратегічно важливим є імплементація Україною Директиви 2007/60/ЄС, яка фактично формує плани управлінь ризиками в частині паводків. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України співпрацює у зазначеному напрямку із Державною службою з надзвичайних ситуацій.

«Насправді Директива дуже складна, містить багато практичних завдань, це і польові дослідження, і камеральна робота. Головною в процесі імплементації визначено Державну службу з надзвичайних ситуацій, ми з нею співпрацюємо, розробляємо спільні плани. Директива – стратегічний документ, на базі якого буде зрозуміло, що в нас підпадає під найбільший ризик, умовно знаходиться в червоній зоні, де ризик зменшується і як ми можемо керувати цими процесами. Десь збудувати дамбу, десь укріпляти береги, а десь потрібно, можливо, знову розвинути заплави і заливні луки. Це все має випливати із чіткого плану робити – без хаосу», – відзначив Роман Абрамовський.

Що стосується лісових пожеж, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України зауважив, що важливим є відмова від суцільних рубок: «Є вибіркові санітарні рубки, адже дійсно ліс хворіє, це природа і цього ніяк не уникнути. Але робити суцільні санітарні рубки я вважаю недоречним».

За словами Романа Абрамовського, наявні шпарини в законодавстві лише сприяють зловживанням: наприклад, суцільна санітарна рубка до 1 га навіть не проходить процедуру оцінки впливу на довкілля.

«Звісно, ми це змінимо. Я вважаю, що не чорні лісоруби головна проблема (хоча вона наявна), а оці сірі процеси, які відбуваються – суцільні санітарні рубки, рубки головного користування з певними також прогалинами в законодавстві. По суті з лісом працюють безгосподарно і ми маємо це змінити обов’язково»,- зазначив Міністр.

Перше інтерв’ю Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського після призначення.

Як довго буде заново створюватись роз’єднане Міністерство, перші кроки на посаді та плани боротьби з корупцією в секторі, про реальні причини повені на Заході країни та багато чого іншого в новому випуску “Зелених Інновацій”.