Важливо розв’язати проблему неналежного природокористування

У КОМІТЕТАХ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив нову редакцію законопроекту про державний екологічний контроль. Народні депутати розглядали законопроект № 3091 на засіданні, яке відбувалося у форматі відеоконференціі. Підкомітет з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного .моніторингу навколишнього природного середовища підготував документ до повторного першого читання.

Проект закону про державній екологічний контроль визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного контролю, повноваження органів державного екологічного контролю, а також встановлює відповідальність суб’єктів господарювання за порушення законодавства про охорону’ навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко акцентував на важливості законопроекту для розв’язання проблеми неналежного природокористування. Наголошувалося також на тому, шо необхідно врегулювати питання і державного екологічного контролю, і діяльності Державної екологічної інспекції або іншого органу, який створять на її заміну. Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу’ навколишнього природного середовища Едуард Прощук поінформував, шо текст законопроекту суттєво доопрацювали, врахувавши пропозішії народних депутатів, а також зауваження, коментарі та рекомендації Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу та інших комітетів, висновки уряду та громадських організацій.

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Роман Шахматенко розповів про основні відмінності нової редакції законопроекту. Зокрема, за його словами, документ доопрацьовано в частині, що стосується діяльності Державної екологічної інспекції, яка регулюється законом про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Напрацьовано пропозішії, які мають забезпечити можливість доступу екологічних інспекторів на підприємства-забруднювачі з метою проведення перевірок. У проекті пропонується розділити підприємства на чотири групи ризику, встановити більш чітку і прозору процедуру перевірки, запровадити контроль діяльності екологічних інспекторів, визначити час їх роботи на підприємствах. Окрім того, з метою подолання корупції пропонується збільшити рівень зарплати інспекторам. Водночас прописано обов’язки суб’єкта господарювання в контексті взаємодії з екологічними інспекторами. Роман Шахматенко зазначив, шо із законопроекту пропонується вилучити норму, яка передбачає можливість притінення діяльності підприємства-порушника інспектором. Згідно з новою редакцією, припиняти діяльність може тільки суд. Внесено також велику кількість техніко-юридичних правок, уточнено і розмежовано повноваження різних відомств. «Цей законопроект формує необхідну платформу для ліквідації Державної екологічної інспекції і створення її заново, «з нуля», і це безпосередньо передбачено в перехідних положеннях проекту закону», — сказав заступник міністра.

Після детального обговорення члени комітету вирішили затвердити в новій редакції текст законопроекту’ та внести його до Верховної Ради на розгляд у повторному першому читанні. Також під час засідання прийняли рішення невдовзі заслухати звіт голови Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого. Наступне засідання Комітету з шітань екологічної політики та природокористування заплановано на 31 березня.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

http://www.golos.com.ua/edition_archive

Loading