Вчені вияснили причину швидкого росту дерев

23/08/2020 19:25

Американські вчені виявили, що підвищення температури і накопичення парникових газів дуже сильно вплинуло на дерева, вони почали поглинати білий вуглекислий газ і набагато швидше рости.

університетів та опублікували у науковому журналі Ecological Monographs, пише Naked-science.

Зазначається, що вчені 25 років спостерігали за станом дерев і рівнем вуглецю в Гарвардському лісі у США і за цей час їм вдалося зібрати дуже багато унікальних даних.

“ЦІКАВО, ЩО ЗМІНИ КЛІМАТУ ТА СКЛАДУ АТМОСФЕРИ ПІДВИЩИЛИ ШВИДКІСТЬ, З ЯКОЮ ДЕРЕВА ПОГЛИНАЮТЬ ВУГЛЕКИСЛИЙ ГАЗ”, – СКАЗАВ АДРІЄН ФІНЦИ, ПРОФЕСОР БІОЛОГІЇ З БОСТОНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ І СПІВАВТОР ДОСЛІДЖЕННЯ.

Так, раніше простежити переміщення вуглецю в екосистемі було складно: у воді, ґрунті та повітрі воно відбувалося з різною швидкістю. Тепер же вченим вдалося описати весь цикл і роль дерев в ньому. Наукова група з’ясувала, що швидкість росту подвоїлася у період з 1992 по 2015 рік. Дослідники вважають, що це відбувається через постійне зростання дерев, масиви яких до сих пір відновлюються після масштабних вирубок у XVI-XX століттях.

Також особливо сильно на швидкості росту позначилися підвищення температури, збільшення тривалості вегетативного періоду (під час якого дерево може розвиватися), кількості опадів і вмісту в атмосфері вуглекислого газу. При цьому зниження концентрації озону, азоту і сірки допомогло знизити рівень стресу у дерев.

Вчені помітили, що в останні роки дерева, навіть ті, яким більше 100 років, продовжують розвиватися. Але ця тенденція здатна змінитися в майбутньому. Під час дослідження автори з’ясували, що зростання дерев може зупинитися, якщо клімат стане для них екстремальним. До того ж температура, вологість повітря і діяльність людини призводять до поширення комах, які здатні серйозно нашкодити лісам.