Вдарте сильно й швидко: не завжди найкраще

Велика ножова пожежа біля Арлі, штат Монтана, вдень у неділю, 30 липня 2023 р.
(Фото Nicole Girten, Daily Montanan)

Автор Келлі Андерссон
Опубліковано .

У звіті, опублікованому цього тижня дослідниками з Монтани, вказується, що столітня політика якнайшвидшого придушення лісових пожеж насправді сприяє сильнішим і більшим пожежам з часом. Дослідження, опубліковане в понеділок у журналі  Nature Communications, розглядає те, що дослідники називають «упередженням придушення».

Вони визначають «упередженість придушення» як наслідки знищення пожеж низької та середньої інтенсивності: інші пожежі  горітимуть сильніше та обпалюють більші площі лісу та землі, і люди стикаються з більшою кількістю найбільш руйнівних пожеж, згідно з історією в Daily Montanan. «Протягом життя людини змодельований вплив упередження придушення переважує вплив накопичення палива чи зміни клімату. Це свідчить про те, що придушення може справляти значний і недооцінений вплив на моделі пожеж у всьому світі», – сказав провідний автор  Марк Крейдер, докторант Університету Монтани. «Намагаючись придушити всі пожежі, ми приносимо більш суворе майбутнє в сьогодення».

З іншого боку, дослідники сказали, що менше гасіння пожеж меншої інтенсивності може полегшити гасіння пожеж у майбутньому. Крейдер написав статтю разом із чотирма іншими дослідниками та професорами UM та екологом з Науково-дослідного інституту дикої природи Альдо Леопольда в Міссулі.

Вони порівнюють упередженість придушення, коли справа доходить до боротьби з вогнем, із надмірним призначенням лікарів антибіотиків. «У наших спробах усунути всі пожежі ми усунули лише менш інтенсивні пожежі (які можуть найкращим чином узгоджуватися з цілями управління, такими як скорочення палива), і натомість вибрали найбільш екстремальні події (зміщення гасіння) і створили більші навантаження палива та багато іншого. «стійкі до гасіння» пожежі».

За оцінками USFS, 98 відсотків лісових пожеж вдається повністю погасити до того, як вони досягнуть площі 100 акрів – більшість із них протягом 72 годин. У штаті Монтана пожежники намагаються локалізувати вогонь якомога швидше ; Минулого року губернатор Грег Джіанфорте  заявив, що у 2022 році бригади затримали 95 відсотків пожеж у Монтані на площі 10 акрів або менше.

З кінця 1800-х і початку 1900-х років політика  в основному була зосереджена на  захисті деревини та будинків  від спалювання.

У протипожежній політиці штату Монтана  , прийнятій у 2007 році, визначено, що мінімізація втрат майна та ресурсів є пріоритетом у боротьбі з вогнем і «зазвичай досягається шляхом агресивної та швидкої початкової атаки». У політиці також говориться, що управління лісами, включаючи проріджування та встановлені пожежі, покращує ліси, і що неадекватні методи зменшення ризику взаємодії можуть поставити під загрозу конституційне право жителів Монтани на чисте та здорове довкілля.

Але оскільки розвиток, особливо на Заході,  зазіхає на взаємодію між дикою місцевістю та містом, століття боротьби з пожежами та зміни клімату підвищили федеральні витрати на гасіння з сотень мільйонів на рік у 1990-х роках до середнього 2,8 мільярда доларів США на рік з 2018 року. -2022 ( дані NIFC ). За даними федеральних пожежних менеджерів, загальна річна площа, що вигоріла, у середньому подвоїлася порівняно з тим, що було згоріло в середині 1980-х років, а тривалість традиційних пожежних сезонів збільшилася на місяць.

Але  нове дослідження показує, що зменшення гасіння пожеж низької інтенсивності та надання їм можливості горіти за сприятливих умов може означати, що пожежники не стикатимуться з такою кількістю екстремальних пожеж у майбутньому.

Водяний черпак капає воду на Colt Fire наприкінці липня. (Фото надано Colt Fire Incident Management / Inciweb)
Совок Bridger Aerospace CL-215T капає воду на Colt Fire наприкінці липня. (Фото надано Colt Fire Incident Management / Inciweb)

Минулого року федеральні агенції оновили стратегію управління цілісними лісовими пожежами, включивши в неї більше призначених методів лікування опіків і палива, щоб зменшити ризик лісових пожеж і краще врахувати зміну клімату при моделюванні майбутніх прогнозів.

Філіп Гігера, співавтор статті та професор екології вогню в Університеті університету, сказав, що це може здатися нерозумним, але дослідження показує, що прийняти те, що лісові пожежі повинні горіти більше (коли це безпечно), має бути основним висновком. «Це так само важливо, як і скорочення палива та розв’язання проблем глобального потепління», — сказав він.

 ~ Дякую та порада Діку за це.

https://wildfiretoday.com/tag/suppression/