Веб-додатки геопорталу «Ліси України»: напрями охорони та захисту лісів під час гасіння лісових пожеж

Державне агентство лісових ресурсів України 

????????

У зв’язку з підвищенням рівня пожежної небезпеки виникає потреба у встановленні нових веж на території лісових господарств.

Науковцями УкрНДІЛГА імені Г. М. Висоцького-URIFFM розроблено програмний продукт «Сервіс підтримки прийняття рішень під час гасіння лісових пожеж з використанням веб-технологій, а також із залученням сил і засобів ДСНС України» та низку веб-додатків⬇️

Десктопний додаток «Оптимізація розміщення систем відеоспостереження» дає можливість оцінити ефективність мережі пожежних веж і чисельне значення її покриття.

Для визначення найбільш придатних для спостереження локацій програмний продукт застосовує карту перспективних місць встановлення пожежних веж.

Окремий веб-додаток надає можливість створення та зміни елементів дорожньої мережі у вигляді планарного графу, який слугує для вирішення задач прокладання найшвидших маршрутів під час гасіння пожеж, а також оптимального розміщення пожежних автомобілів у пожежонебезпечні періоди року.

Веб-додаток «Управління транспортом при гасінні пожеж» збільшує ефект доступності, варіативності та мобільності під час гасіння лісових пожеж. Основним компонентом системи відстеження транспорту є телеметричний сервер, який використовують для передачі даних від диспетчера до пожежних машин, а також у зворотньому напрямку.

Окрема веб-сторінка призначена для відображення пожеж і ступеня їхнього розвитку за даними системи моніторингу пожеж і за супутниковими даними.

Веб-додатки геопорталу «Ліси України» сприяють підвищенню ефективності прийнятих управлінських рішень щодо охорони та захисту лісів, лісорозведення і лісовідновлення, взаємодії з ДСНС, обміну актуальними даними з національним #Геопорталом.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Loading