Верховна Рада хоче дозволити Кабміну управляти зникаючими лісами

17:37 08 лип 2021

Законопроектом в збереженні лісів хочуть дозволити міняти їх цільове призначення.

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект №5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про збереження лісів», яким хочуть вирішити проблему захисту лісів, їх площі і екосистем, повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Законопроект пропонує комплекс заходів: ввести заборону на оранку пасовищ і сінокосів до 2025 року, провести інвентаризацію відмінних від ріллі ділянок, які були передані з державної в комунальну власність з метою виявлення природоохоронних ділянок і вжиття заходів для їх збереження; ввести заборону на використання інвазивних видів дерев при лісорозведенні.

Також депутати хочуть надати Кабінету Міністрів право погоджувати зміну цільового призначення лісів на землях всіх категорій, не пояснюючи, чому це допоможе збереженню лісів. Ще законопроектом хочуть дозволити Кабміну надавати в постійне користування ліси державної форми власності для ведення лісового господарства.

Крім того, законопроектом планується спростити процедуру переведення земель приватної власності в землі лісового фонду і запровадити механізм викупу державою земельних ділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.

Нагадаємо, над лісами Карпат нависла страшна загроза.

Фото: Антикор

Евгений Гайворонский

lenta.ua