Відбудовується постраждала від війни Сумщина

???????? Приємно бачити, як відбудовується постраждала від війни Сумщина – розповідає Юрій Болоховець на своїй сторінці у facebook. Далі пряма мова;

Юрій Болоховець

Вчора під час виїзної наради відвідали Лебединську, Краснопільську і Тростянецьку філії ДП “Ліси України”.

Найбільших руйнувань зазнав Тростянець. Знищені приміщення, техніка, обладнання місцевого лісового господарства. Заміновані лісові угіддя.

За рік відбудували адмінприміщення, автотранспортний цех, інші об’єкти. Філія обзавелася новою технікою, інвестує у сучасне лісонасіннєве обладнання.

На базі Лебединської філії будується новий лісонасінєвий центр із вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Краснопільска філія продовжує розвивати шкільне лісництво, залучати молодь у професію, готувати майбутніх лісівників.

Заплановані до будівництва нові ділянки лісових доріг.

Регіон страждає від обстрілів, але настрій у лісівників – працювати, розвиватися, перемагати.

Про що йшлося під час наради і що потрібно посилювати:

1️⃣ Механізація заготівлі, догляду за лісом та інших робіт. Ще на етапі висадки маємо враховувати специфіку та параметри існуючої техніки. Стосується не лише Сумщини. Механізація — це висока рентабельність, зниження травматизму.

2️⃣ Розвиток побічних напрямів. Сумщина вкладається у розвиток розсадників декоративних рослин для озеленення та благоустрою. Додатковий дохід, додаткові робочі місця. Задача не лише замістити імпортну продукцію, але й експортувати. І це правильно. Ми відмовляємося від переробки деревини. Але побічні напрями мають перетворитися на бізнес із високою рентабельністю.

3️⃣ Створення цифрового офісу лісівника. Дав завдання переходити від етапу тестувань та розробки до конкретних технічних рішень. У службовому смартфоні лісівника має бути вся інформація щодо лісовпорядкування та руху деревини.

4️⃣ Закупівля нового обладнання виключно за принципом оптимальна ціна/якість. Регіональні офіси мають активно взаємодіяти, аналізувати плюси та мінуси нового обладнання, обмінюватися досвідом. Лише так підвищимо ефективність інвестицій.

Loading