Відбулась нарада з питань організації заходів із протидії пожежам у природних екологічних системах держави у 2023 році

clock 06.04.2023 16:14

Однією із основних загроз, що впливає на національну безпеку в державі, є масштабні та довготривалі пожежі у екосистемах, а військова агресія з боку російської федерації лише сприяє розвитку цієї негативної тенденції. Так, внаслідок застосування бойових засобів ураження загроза виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з масштабними пожежами в екосистемах зростає у рази.

За оперативними даними на території областей, де велися та ведуться бойові дії вже зафіксовано майже 1 тис. 400 пожеж на площі близько 1 тис. 300 гектарів. Як правило це пожежі сухої трави, чагарників, очерету та сміття. Всього ж на території України в екосистемах у 2023 році виникло майже 4 тис. пожеж на площі понад 4,3 тис. гектарів.

Тож, з метою визначення спільних дій та посилення міжвідомчої координації, 6 квітня в конференц-залі Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, за участі заступника Міністра  захисту довкілля та природних ресурсів України, представників Державного агентства лісових ресурсів України, Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної екологічної інспекції України та Збройних Сил України було проведено відеоселекторну нараду з питань організації заходів із протидії пожежам у природних екологічних системах держави у 2023 році.

У ході зустрічі обговорювались організаційні заходи  підготовки державного лісового фонду до пожежонебезпечного періоду, заходи з підготовки до протидії пожежам у природних екосистемах Зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення тощо.

«Значні території лісових масивів, лісопосадок, торфовищ і сільгоспугідь залишаються замінованими, а також забрудненими вибухонебезпечними предметами, і їх концентрація тільки збільшується. Особливо це стосується районів, звільнених від окупації, прикордонних територій та тих, де ведуться бойові дії. Крім цього, ворогом активно застосовуються запалювальні боєприпаси для знищення вогнем лісів, населених пунктів та об’єктів розташованих поруч з ними», – наголосив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук. 

Своєю чергою,  директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін зауважив, що першочерговими завданнями для забезпечення протипожежного захисту природних екосистем держави  є також перевірка готовності лісокористувачів, підрозділів відомчої, місцевої та добровільної пожежної охорони до протидії таким пожежам, а також здійснення профілактичної та інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням. 

«На сьогодні ДСНС активно використовує сучасні методи протипожежного захисту природних екосистем, виявлення порушників та місць загорань в екосистемах на початковій стадії, а також для  моніторингу протипожежного стану територій», – додав Олександр Чекригін. 

Учасники наради підкреслили важливість спільної координації, адже лише об’єднавши можливості та бажання, можливо мінімізувати негативні наслідки від прояву російської агресії, побороти усі можливі загрози, пов’язані з пожежами у екосистемах країни, а також зробити вагомий внесок у спільну перемогу.

https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/vidbulas-narada-z-pitan-organizaciyi-zaxodiv-iz-protidiyi-pozezam-u-prirodnix-ekologicnix-sistemax-derzavi-u-2023-roci

***

Протидія пожежам в природних екосистемах: актуальна тема сьогодення

06.04.2023 16:24

6 квітня відбулась відеоселекторна нарада з питань організації заходів із протидії пожежам у природних екологічних системах держави у 2023 році. Захід, організований Державною службою України з надзвичайних ситуацій, відбувся за участю Міндовкілля, Держлісагентства, ДП «Ліси України», ДАЗВ, Держекоінспекції та ЗСУ.

Від Тернопільщини до наради долучились заступник голови Тернопільської ОВА Володимир Важинський, представники Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, південно-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, подільського лісового офісу ДП «Ліси України», Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОВА, Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, Національного природного парку «Кременецькі гори», природного заповідника «Медобори», Національного природного парку «Дністровський каньйон» та Кременецького ботанічного саду.

На заході йшлось про актуальні питання щодо організації протидії пожежам у природних екосистемах. Розглянуто стан підготовки державного лісового фонду до пожежонебезпечного періоду 2023 року, обговорено заходи з протидії пожежам у природних екосистемах зони відчуження та інших важливі питання. Особливу увагу було звернуто на необхідності постійного інформування населення щодо недопущення спалювання сухої рослинності та її залишків на землях різного призначення, насамперед на ділянках, що межують з територіями лісових господарств, національних природних парків та заповідників, що може призвести до неконтрольованих пожеж.

1dsc01061.jpg
2dsc01066.jpg
3dsc01078.jpg
4dsc01067.jpg
5dsc01060.jpg
6dsc01073.jpg

https://tr.dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/protidiia-pozezam-v-prirodnix-ekosistemax-aktualna-tema-syogodennia

***

Рівненські рятувальники, лісівники та екологи спілкувались щодо заходів для збереження екосистем від пожеж

06.04.2023, 16:43

6 квітня відбулася відеоселекторна нарада з питань організації заходів із протидії пожежам у природних екосистемах у 2023 році.

На нараді було розглянуто наступні питання:

– заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах у 2023 році;
– організація підготовки державного лісового фонду до пожежонебезпечного періоду 2023 року;
– заходи з підготовки до протидії пожежам у природних екосистемах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення;
– організація пожежної безпеки під час проведення на загальновійськових полігонах навчальних стрільб;

Т.в.о начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Панюк підкреслив важливість співпраці представників пожежної охорони лісів Рівненщини з підрозділами Головного управління ДСНС області.

https://www.rivnenews.com.ua/2023/04/06/rivnenski-riatuvalnyky-lisivnyky-ta-ekolohy-spilkuvalys-shchodo-zakhodiv-dlia-zberezhennia-ekosystem-vid-pozhezh/

Loading