Відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У вівторок, 16 червня, перший заступник голови облдержадміністрації  Сергій Бичков, заступники голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі та Олександр Коваленко, керівники профільних структурних підрозділів, начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївської області Олександр Анохін, начальник ГУ ДСНС України у Миколаївській області Грицаєнко Максим взяли участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
 

На засіданні розглянуто низку питань, в тому числі щодо доцільності послаблення протиепідемічних заходів у діяльності закладів оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2020 року. 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що у зв’язку з погіршенням  ситуації із захворюваності на коронавірус, відкриття оздоровчих таборів є передвчасним, таке рішення занесено до протоколу засідання.

«Ми бачимо велику проблему з можливими спалахами в дитячих таборах інших інфекційних хвороб, в тому числі кишкових, так як це було в 2018-2019 роках. В таких випадках необхідно буде терміново доставляти дітей в інфекційні лікарні, левова частина яких зараз безпосередньо працюють з COVID-19, – сказав Міністр охорони доров’я доповідаючи про стан ситуації з дитячими оздоровчими таборами. 

Наступне питання, яке було обговорено –  протидія пожежам в екосистемах у пожежонебезпечний період. 

Голова ДСНС України Микола Чечоткін наголосив, що кількість пожеж вже зросла у відсотковому відношенні, а їх площа збільшилася в 9 разів і досягла 70 тисяч га. Він звернувся до представників обласних управліннь лісового та мисливського господарства  півдня України щодо необхідністі спрацювати на випередження для запобігання пожежам, оскільки у липні –серпні прогнозується надзвичайна пожежна ситуація. 

Для зменшення ризику виникнення загорянь, на період підвищеної пожежної небезпеки, доручено організувати посилення моніторингу оперативної обстановки, введення тимчасових обмежень відвідування лісів, протипожежне облаштування рекреаційних об’єктів, проведення роз’ яснювальної та профілактичної роботи серед населення тощо.

Також, у ході засідання розглянуто ситуацію щодо вжитих заходів для боротьби з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним в Україні. Окреслено подальші кроки стосовно цього та наголошено на необхідності посилення відповідної роботи.

Наприкінці засідання Денис Шмигаль звертаючись до голів ОДА, наголосив, що зараз дуже важливо тримати епідемію на  COVID-19 під контролем, особливо враховуючи той факт, що послаблення карантинних заходів, на жаль, суспільством сприймається як скасування карантину. 

Він зауважив, що голови обласних державних адміністрацій мають достатньо повноважень, щоб в своїх регіонах в умовах адаптивного карантину забезпечити всі належні заходи для недопущення різкого зростання кількості хворих на COVID-19.

За результатами проведеного засідання надано доручення облдержадміністраціям провести регіональне засідання ТБНС.

16 Червня 2020

Тема: Події

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=84011