Відновлення лісів на Луганщині займе десятки років

В онлайн-форматі відбувся круглий стіл на тему «Розвиток міжвідомчої координації для моніторингу, запобігання та боротьби з лісовими пожежами». Модератором виступив керівник Регіонального східноєвропейського центру моніторингу лісових пожеж, професор кафедри лісівництва НУБіП Сергій Зібцев. У обговоренні взяли участь представники лісового господарства Житомирської та Луганської областей. Ці регіони найбільше постраждали від лісових пожеж у 2020 році.

✅Учасниками наради від Житомирської області зазначено, які саме заходи проведено для попередження та мінімізації загоряння та наслідків. Зокрема, придбаного обладнання та устаткування, терміни та порядок відтворення лісів (приблизно 7 тис. га відтворення лісів в рік). Зазначено, що державні лісогосподарські підприємства Житомирської області суттєво збільшили обсяги вирощування посадкового матеріалу для забезпечення додаткових робіт з відтворення лісів.❗️Представником «Житомироблагроліс» наголошено, що необхідність проведення оцінки впливу на довкілля та дотримання вимог сезону тишу унеможливлює вчасну ліквідацію наслідків лісових пожеж та сприяє розмноженню шкідників та хвороб пошкодженої деревини.

🚨Представниками Луганської області зазначено, що таких масштабних пожеж в регіоні не спостерігалось з 1996 року. Тоді знадобилось цілих 10 років для ліквідації наслідків пожеж. У випадку лісових пожеж 2020 року ситуація гірша, оскільки існує певна кількість екологічних обмежень. Також негативно впливає близькість бойових дій та застарілість матеріально-технічної бази лісогосподарських підприємств.👨🏻‍🚒

🚒Сергієм Зібцевим надано узагальнення існуючої ситуації з попередження та недопущення катастрофічних наслідків лісових пожеж. Серед іншого наголошено, що пожежонебезпечний період суттєво збільшився. “Працівники лісового господарства мають це враховувати”, – підсумував пан Зібцев.

🤝Захід відбувся за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»

Державне агентство лісових ресурсів України

Loading