Відновлення лісів, заводів та осель. Голова Херсонської ОВА розповів скільки коштів треба на ліквідацію наслідків повені

Вчера, 21:37

На Херсонщині після підриву армією РФ Каховської ГЕС у воді опинилося 600 кв. кілометрів. До зони підтоплення потрапили АЗС, нафтобази, об’єкти промисловості, місця зберігання хімікатів. Також пошкоджена майже третина лісів, або понад 64 тисячі гектарів. Першочергово на відновлення навколишнього середовища регіону потрібні 32 мільярди грн.

Про це в марафоні “Єдині новини” повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

“Під загрозою зникнення 30 відсотків природнозаповідного фонду Херсонщини, які практично неможливо відновити в первозданному вигляді. Попередньо загальні збитки становлять понад 146 мільярдів гривень. Першочергово нам на відновлення навколишнього середовища потрібні 32 мільярди”, — говорить Прокудін.

Очільник ОВА каже, ці кошти необхідні для знешкодження непридатних добрив, проведення моніторингу та інвентаризації будівництва та реконструкції очисних споруд, каналізаційної мережі, спорудження сміттєпереробного заводу, адже багато сміття вивозять донині.

“Також треба відновити ліси та збудувати три рибовідтворювальні заводи. Чотири тисячі житлових будинків були під водою, зараз вони теж потребують відновлювання”, — каже Олександр Прокудін.

За словами Прокудіна, станом на 30 серпня зібрали та вивезли понад 18 тисяч тонн сміття. Для цього залучили 660 людей, зокрема, комунальників, поліцейських та рятувальників. Також він повідомив, що критичної ситуації з водою немає, люди забезпечені як питною, так і технічною.

“Там де є проблеми уже розпочали роботи, визначили потребу у бурінні 50 свердловин у 21 населеному пункті. Зараз вже працюють над чотирма. Вже прокладено трубопроводи близько кілометра. Запланований термін завершення робіт — це середина листопада. А по трубопроводах — до кінця року”,— говорить голова ОВА.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

​Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них були на лівобережжі Херсонщини.

На Херсонщині встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Наразі зниклими безвісти внаслідок підриву дамби все ще вважають 109 людей.

В Україні розробляють два етапи проєкту відновлення Каховського гідровузла, у склад якого входить відбудова Каховської гідроелектростанції.

На лівобережжі Херсонщини розташовані майже 400 тисяч гектарів зрошуваних земель. Після підриву військами РФ Каховської ГЕС вони втратили свою цінність. Це лише одна з причин задля чого треба відновити греблю, заявив фермер з Херсонської області Сергій Рибалко.​

Суспільне Херсон

https://khersonline.net/lenta/319425-vdnovlennya-lsv-zavodv-ta-osel-golova-hersonskoyi-ova-rozpovv-sklki-koshtv-treba-na-lkvdacyu-nasldkv-poven.html

Loading