Відновити ліси наразі неможливо: як війна вплинула на ліси Дніпропетровщини

16:30, Сьогодні

47 працівників філій Східного лісового офісу були мобілізовані цьогоріч та наразі боронять нашу країну зі зброєю в руках. Ті спеціалісти філій офісу, хто лишився, продовжують займатися лісогосподарством.

Про це повідомляє редакція 056. 

Ліси у Дніпропетровській області займають лише 3,5% і представлені двома типами – заплавні й байрачні. Заплавні ліси – у заплавах Дніпра, Орелі, Самари, Вовчої; тут розташовані й найбільш південні бори в Україні; найбільші масиви – Самарський бір, Дібровський ліс, Новомосковський бір, Червоний бір. В лісових господарствах сіють та вирощують нові ліси там, де це можливою. Також гасять пожежі там, куди поцілив ворог. 

Лісівники та мисливствознавці цілий рік слідкували за тим, як війна впливає на ліс. Так, в Дніпропетровській області побільшало благородних та хижих мешканців. Це ті звірі, що самостійно мігрували із зон бойових дій сусідніх областей. Звірі-переселенці почуваються в наших краях добре та захищено. Спеціалісти філій офісу спостерігають за ними та ведуть контроль.

Всього за рік сталося 127 пожеж в лісах Дніпропетровської області. 53 загоряння на території лісництв філій за минулий рік були саме від ворожих снарядів. Так через вибухи згоріло майже 430 га лісів у Дніпропетровській області. Відновити їх наразі неможливо, адже ці території заміновані й працівникам заборонено наближатися до місць пожеж. Неможливо й встановити загальні збитки, спричинені російською агресією.

20% лісів наших господарств Дніпропетровської та Запорізької областей перебувають в обмеженому доступі. Частина з них окупована або замінована. Неможлива господарська діяльність і на деокупованій території Чугуївського лісництва (Харківська обл.) Новомосковського військового лісгоспу, там триває розмінування.

Але не дивлячись на щоденні виклики, філії Східного лісового офісу продовжують працювати. Там, де є можливість, проводиться профілактична підготовка ґрунту і вже незабаром розпочнеться висадка саджанців та сіянців. Загалом за минулий рік у Дніпропетровській області посадили майже 3 млн деревцят.

https://www.056.ua/news/3554220/vidnoviti-ih-narazi-nemozlivo-ak-vijna-vplinula-na-lisi-dnipropetrovsini

Loading