Відтепер лісівники Житомирщини моніторять ліси одночасно на трьох рівнях

В лісах області запровадили трирівневий контроль. Його сьогодні презентували в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Іншими словами, за кожним лісовим кварталом тепер впродовж світлового дня спостерігає одночасно кілька пожежних спостерігачів.

До таких заходів в обласному управлінні вдалися для того, щоб виявляти можливі загоряння в лісах на найраніших стадіях та якнайшвидше вживати усіх необхідних заходів для ліквідації вогню. А це, як відомо, найважливіші умови оперативного гасіння пожеж та, як наслідок, недопущення поширення їх на значні площі.

В лісництвах усіх 20 держлісгоспів на пожежних вежах нині встановлено 62 камери відеоспостереження, камерою керує черговий з допомогою поворотного пристрою, а інформація виводиться на монітор. З усіх камер лісництв інформація передається до лісгоспу, де теж черговий має можливість спостерігати за усіма лісами підприємства.

Центральний пункт спостереження розташований в обласному управління лісового та мисливського господарства. Там відповідний спеціаліст веде моніторинг за усіма лісами області.

Для чергового кожного рівня розроблено та відпрацьовано алгоритм дій у разі виявлення диму чи вогню. Інформація про це миттєво передається саме туди, звідки найшвидше можуть організувати виїзд на місце пожежі.

Завдяки такій організації спостереження, – розповідає головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу обласного управління Олександр Кемський – від початку виявлення найменшого задимлення у лісі до моменту, коли на місце пожежі виїзджає пожежна техніка та пожежна ланка, проходить буквально 2-3 хвилини. Місця дислокації протипожежних сил та засобів розміщені таким чином, щоб навіть до найвіддаленіших лісових кварталів можна дістатися максимум за 20 хвилин.

В разі виникнення пожежі, її координати та найкоротший маршрут руху пожежної техніки, сил і засобів передається в черговий диспетчерський пункт, а також на телефони інженерно-технічним працівникам підприємств.

Все обладнання придбане за власні кошти підприємств.

«Це лише один із цілого ряду заходів, котрі лісівники області запровадили цього року для ефективної охорони лісів від пожеж, – коментує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. – Крім того, придбали нову протипожежну техніку, надійні засоби зв’язку, захисний одяг, створили карти водойм тощо».

https://www.zhitomirnews.com/news/vidteper-lisivniki-zitomirsini-monitorat-lisi-odnocasno-na-troh-rivnah

https://www.0412.ua/news/3138760/vidteper-lisivniki-zitomirsini-monitorat-lisi-odnocasno-na-troh-rivnah