Віктор СМАЛЬ на форумі “Україна 30.Екологія”

Victor Smal

– Сьогодні на Всеукраїнському Форумі “Україна 30.Екологія” анонсував початок бета-тестування 2х найбільших послуг лісової галузі у цифровому форматі – отримання лісорубного квитка і сертифіката про походження лісоматеріалів.

Вони стали частиною екологічної платформи «ЕкоСистема» https://eco.mepr.gov.ua/

Запрошуємо всіх бажаючих лісокористувачів приєднатися до цього процесу.

За деталями, будь ласка, звертайтеся за адресою victor.smal@forest.gov.ua

Лісова галузь України стоїть на порозі глобальних змін. І завдяки цифровізації вони починають відбуватися вже сьогодні.

Витяг із стенограми виступу (стосовно лісових пожеж):

Хочу поділитися нашими успіхами у сфері боротьби з лісовими пожежами.

За допомогою Державного космічного агентства ми розробили систему, яка  автоматично дозволяє визначати осередки загоряння в лісах.

Як це працює.

Супутники постійно моніторять площі лісів, і коли встановлюється точка температурного екстремуму , тобто коли супутник визначає підвищення температури в якомусь місці, він дає сигнал.

Також ця система вміє розпізнавати задимлення і передає це все на хаби (hubs), які потім з Державного космічного агентства передаються до Державного агентства лісових ресурсів, і в той момент, коли визначається такий факт загоряння, створюється мітка на карті і відправляється push-повідомлення відповідальним особам, які можуть приймати безпосередньо рішення про гасіння пожеж.

По часу реагування зараз це займає від двох до трьох годин з моменту загоряння. Ми працюємо над тим, щоб зменшити цей час до 20 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *