Вінниччина стала лідером незаконної вирубки

 26.06.2021

Держлісагентство анонсує чимало змін в галузі. Крім оптимізації адмінперсоналу, тут задумали масштабну діджиталізацію і цифровізацію. Зокрема, планують розробити інструменти для повідомлень про лісові пожежі, незаконні рубки та випадки браконьєрства. А ще обіцяють, що буде можливість відслідковувати рух деревини. У Держлісагентстві працююють над дешифруванням космічних знімків з поєднанням технологій дистанційного зондування Землі.

Крім того, планують зробити галузь більш відкритою і впровадити нові методи комунікації з суспільством.

Як повідомив  днями голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, минулого року нарахували близько 350 мільйонів гривень збитків довкіллю у частині українського лісового фонду. Цього року – вже 130 мільйонів. З його слів, цього року лідером вирубки лісу стали не Карпати, а Вінницька область – збитки сягнули понад 45 мільйонів.

Нагадаємо, у квітні слідчі-детективи ГУНП у Вінницькій області спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за силової підтримки бійців КОРДу провели на території Вінницької та Волинської областей спецоперацію, під час якої задокументували злочинну діяльність стійкої групи з ознаками організованості з Вінниччини. До складу організованої групи входило сім осіб, які вчиняли розкрадання деревини особливо цінних порід.

Слідством задокументовані факти незаконної вирубки лісу на території Вінниччини. У подальшому високоякісну лісопродукцію за підробленими документами із заниженим класом деревини збували на деревообробне підприємство на території Волинської області у готівковій та безготівковій формі…

Валентина Лісова