Вказівки щодо керування скелелазінням, захисту природних і культурних ресурсів у дикій місцевості у США

Лісова служба Міністерства сільського господарства США та Служба національних парків шукають внеску громадськості щодо запропонованих вказівок щодо керування скелелазінням, захисту природних і культурних ресурсів у дикій місцевості

Новини лісової служби USDA


ВАШИНГТОН, –

Лісова служба Міністерства сільського господарства США та Служба національних парків Міністерства внутрішніх справ США шукають коментарів громадськості щодо запропонованих вказівок, які б керували персоналом агенції в управлінні можливостями скелелазіння в національних лісах, луках і парках. Громадськість запрошується до вівторка, 16 січня 2024 року, надати свій внесок щодо вказівок обох агентств .

Скелелазіння (зокрема, скелелазіння, лазіння по снігу та льоду, альпінізм, каньйінг та спелеологія) популярні в національних лісах, національних парках і на громадських землях. Стаціонарне спорядження для скелелазіння, яке також називають стаціонарними анкерами, включає болти або інше спорядження, яке залишається на місці після сходження. Деякі фіксовані прив’язки можуть знадобитися для безпечного публічного використання ресурсу. Запропоноване керівництво стверджує, що скелелазіння є правильним використанням громадських земель, у тому числі в районах дикої природи, і має керуватися таким чином, щоб допомогти захистити культурні та природні ресурси.

У проекті вказівок враховано інформацію, отриману під час племенних слухань і племінних консультацій, які проводяться NPS і USFS для племен, корінних гавайських організацій і племен і організацій Аляски. Після періоду громадського обговорення NPS і USFS розроблять і опублікують остаточну політику та вказівки на основі коментарів громадськості.

Лісова служба США

Запропонована вказівка ​​Лісової служби США роз’яснить управління та надасть конкретні вказівки для сходження на землі Національної лісової системи, включно з територіями дикої природи, визначеними Конгресом. Запропоноване керівництво містить формулювання, які підкреслюють необхідність планів управління районами скелелазіння, які збалансовують цілі з потребами та можливостями конкретного місця, включаючи узгодження з Законом про дику природу. Наразі немає національних інструкцій щодо прийнятних методів скелелазіння в національних лісах і луках.

«Скелелазіння — це популярний спосіб насолодитися природою та відпочити на громадських місцях», — сказав начальник лісництва Ренді Мур . «Запропонована директива гарантує, що Лісова служба підтримує можливості скелелазіння світового рівня, а також захищає природні та культурні ресурси для майбутніх поколінь».

Як і будь-яка рекреаційна діяльність, передові методи скелелазіння можуть допомогти альпіністам уникнути пошкодження природних і культурних ресурсів. Запропоноване керівництво дасть місцевим землевпорядникам лісової служби вказівки щодо того, як направляти скелелазів у найбільш підходящі місця та практики для відповідального відтворення та захисту ресурсів.  

Запропоновані вказівки відповідають Консолідованому закону про асигнування 2021 року , який наказує Лісовій службі розробити вказівки щодо управління скелелазінням у національних лісах і луках.

Служба національних парків

Цей проект інструкції з NPS допоможе керівникам NPS у дикій природі та скелелазінню приймати обґрунтовані рішення щодо розміщення та/або заміни постійних болтів, ланцюгів чи іншого альпіністського спорядження, що використовується в природних зонах NPS . Проект керівництва описує процеси управління існуючими та новими маршрутами сходження в дикій природі. Аналіз допоможе NPS визначити, який рівень використання фіксованого якоря найкраще зберігає повний характер дикої природи, беручи до уваги проблеми безпеки людей.  

«Як і багато хто в спільноті скелелазів, я поділяю все життя любов і цінування відпочинку на природі, викликане дитинством, проведеним у дослідженні та насолоді природним світом», – сказав директор служби національних парків Чак Семс . «Пропоноване керівництво допоможе забезпечити послідовний процес встановлення нових або заміни існуючих фіксованих якорів у пустелі та гарантуватиме, що ми керуємо цими важливими територіями на благо нинішнього та майбутніх поколінь».

https://www.fs.usda.gov/news/releases/usda-forest-service-and-national-park-service-seek-public-input-proposed-guidance

***

Природні ресурси та енергетика

Лісова служба шукає відгуків щодо плану управління сходженням на каньйон Тенсліп

Громадське радіо штату Вайомінг | Ханна Габерманн
Опубліковано 16 листопада 2023 року о 15:25 MST

Лісова служба знову працює над планом управління сходженням на каньйон Тенсліп , який проходить через південно-західний край гір Бігхорн. В останні роки це місце стало більш популярним серед альпіністів та інших любителів відпочинку в усьому штаті та регіоні.

У відповідь на це збільшення використання агентство сподівається створити план, який збалансує виведення людей на вулицю та захист природних ресурсів території. Агентство спочатку почало розробляти план у 2019 році, а через два роки призупинило його, оскільки працювало над заміною свого окружного рейнджера.

Тепер з новим окружним рейнджером агентство знову працює над планом. Він включатиме вказівки щодо того, де можна або не можна розробляти альпіністські маршрути в майбутньому, що було джерелом суперечок протягом багатьох років і призвело до заборони розробки маршрутів, яка діє з липня 2019 року . В даний час в цьому районі розташовано понад тисячу спортивних скелелазних маршрутів.

Келсі Бін, офіцер районного рекреаційного штабу району рейнджерів річки Паудер Національного лісу Біггорн, сказав, що новий план допоможе керувати процесом розробки маршруту на індивідуальній основі.

«Чи є райони, де розроблено багато маршрутів, і людям доводиться чекати в черзі, щоб піднятися на скелі? Ми розглядаємо перенаселеність як щось, що може закрити територію для розвитку додаткових маршрутів. І це одна з речей, на яку ми дивимося – вона може бути адаптованою та гнучкою з плином часу», – сказала вона.

Бін сказав, що зовнішні фактори, такі як наявність гнізд хижих птахів, близькість потомства лосів і непотрібний вплив на екосистеми скель, можуть сприяти тому, що територія буде закрита для розробки маршрутів сходження. Вона сказала, що в майбутньому ми сподіваємося, що громадськість допоможе агентству краще зрозуміти, де відбувається розвиток і може відбутися в майбутньому.

«Ми хотіли б бачити добровільну самореєстрацію, якщо ви збираєтеся прокладати маршрут на скелі чи стіні – ми хотіли б мати цю інформацію. Якщо ми отримуємо багато запитів або заявок на цю територію, можливо, настав час подивитися, що там відбувається», — сказала вона.

Остання редакція плану управління національним лісовим угіддям і ресурсами Бігхорна була опублікована в 2005 році і зокрема містила рекомендацію щодо розробки плану сходження для цього району.

«У плані 2005 року говорилося про розробку плану управління скелелазінням для каньйону Тенсліп, тому ми думали про це вже майже 20 років», — сказав Бін.

Високі вапнякові скелі та багаті природні ресурси каньйону Тенсліп приваблюють не лише альпіністів, але й туристів, лижників, снігоступів, рибалок нахлистом і мисливців. Бін сказав, що агентство навіть почало отримувати запити про можливість катання на гірських велосипедах у каньйоні.

У відповідь на такий широкий спектр використання новий запропонований план також визначить нові офіційні системи доріжок і видалить неофіційні стежки, створені користувачами, щоб мінімізувати поточну ерозію. План також передбачає стабілізацію так званих «зон для сходження» біля основи скель.

«Ми намагаємося уникнути купи стежок по всій території», — сказав Бін. «Ми визначили деякі трейли, створені користувачами, які підходять для того, щоб стати системними трейлами, лише з невеликим обслуговуванням».

Крім того, у плані пропонується встановити постійні туалети з ями та дозатори мішків для відходів домашніх тварин, щоб зменшити кількість неконтрольованих відходів людей і домашніх тварин. Крім того, компанія сподівається розширити відведені місця для паркування, щоб людям не довелося паркуватися на узбіччі місцевої дороги.

Бін сказав, що план допоможе краще керувати дослідницькою природною територією Лей-Крік, яка є каньйоном, який відгалужує каньйон Тенсліп. Ця територія все ще перебуває на стадії пропозиції, але агентство хоче розглядати її так, ніби це вже визначена природна територія, що означає більше захисту та потенційно менше скелелазіння або, принаймні, жодних нових забудов.

«Ці дослідницькі природні території, які ми маємо на національних лісових землях, — це можливість для нас отримати територію, яка не має значного впливу людини, вільна від агресивних бур’янів і може бути місцем для дикої природи. Це можливість для нас зайти і подивитися на ці території, які не змінені та не зазнали впливу», – сказала вона.

Бін сказав, що робота Лісової служби над планом привернула увагу національних і міжнародних груп, які хочуть не відставати від спорту, що швидко розвивається, і зацікавлені в розробці власних планів управління альпінізмом для громадських земель.

«У мене навіть був хтось із канадського національного парку, хто запитав про наш процес і про те, як він у нас йде», — сказала вона.

Бін сказав, що агентство дуже хоче, щоб громадськість повідомила про план.

«Ми хотіли б почути про це громадськість. Це те, над чим ми працювали деякий час і пишаємося тим, що ми зайшли так далеко», – сказала вона.

Зауваження щодо плану можна подати онлайн до кінця 24 листопада.

https://www.wyomingpublicmedia.org/natural-resources-energy/2023-11-16/forest-service-seeks-feedback-on-tensleep-canyon-climbing-management-plan

Loading