Волинь – серед лідерів за кількістю висадженого лісу

15 Травня 2023 22:29

Понад 109 мільйонів сіянців висадили цієї весни лісівники. Що майже на 30 мільйонів більше ніж планували.

Загалом підприємства, установи та організації Держагенства лісових ресурсів змогли відтворити майже 15 284 гектари лісів, з яких 702 гектари – це закладення нових лісів, повідомляють у Міндовкіллі.

Найбільше деревних рослин висадили у Житомирській – 25 465 млн сіянців, Рівненській – 20 201 сіянців, Київській – 12 035 та Волинській областях – 7 875 сіянців.

Відновлюють ліс і на деокупованих територіях, там де це безпечно. Зокрема, минулої осені лісівники висаджували сіянці на Сумщині, Київщині, Чернігівщині. Цього року на Миколаївщині.

«Через війну відновлення лісів в Україні стало надважливим питанням. Внаслідок пожеж, спричинених російськими снарядами, ми втрачаємо тисячі гектарів дерев. Щоб їх відновити потрібні роки. Тож у майбутньому нам доведеться багато попрацювати, аби відтворити усе, що знищили окупанти», – розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Попри воєнний стан реалізація програми Президента України «Зелена країна» триває. Нині активно розбудовується нова інфраструктура створення лісу. Торік вдалося відкрили нові центри з вирощування сіянців у Житомирській та Кіровоградській областях, крім того, розширити центр у Хмельницькій області.

Цього року заплановано будівництво 7 нових селекційно-насіннєвих центрів у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Сумській та Чернігівській областях і розширення у Тернопільській області.

https://strichka.com/item/128925415

Loading