Всесвітній фонд дикої природи оголосив про катастрофічне скорочення популяцій диких тварин за півстоліття


09:05 16 жов 2022.

Господарська діяльність людини, вирубування лісів, а також забруднення океанів призвели до катастрофічного скорочення популяції диких тварин. Про це із посиланням на доповідь Всесвітнього фонду дикої природи, пише Euronews.

За даними вчених, у світі налічується близько 32 тисячі популяцій різноманітних диких тварин. У них представлено понад п’ять тисяч видів ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риб.

З 1970 року популяції скоротилися більш ніж на дві третини – у середньому на 69%, наголошується у доповіді. Основними причинами є вирубування лісів, забруднення та кліматичні зміни.

Перше місце в антирейтингу макрорегіонів, в яких спостерігається різке зменшення популяцій диких тварин, дісталося Латинській Америці. За п’ять десятиліть показник втрат тут сягнув 94%.

На другому місці – Африка (66%), далі йдуть Азія та Тихоокеанський регіон (55%). У Північній Америці популяції скоротилися на 20%, в Європі та Центральній Азії – на 18%.

У WWF підкреслили, що ситуація дуже важка, популяції перебувають у вытчайдушному становищі. Боротьбу за збереження дикої природи фактично програно.

Дослідники уточнили, що ситуація на планеті не змінилася з моменту опублікування попередньої доповіді організації у 2020 році. Чисельність популяції скорочується загалом на 2,5% щорічно.

Фото: kino24.su

Олеся Цвірка

https://lenta.ua/vsesvitniy-fond-dikoyi-prirodi-ogolosiv-pro-katastrofichne-skorochennya-populyatsiy-dikih-tvarin-za-pivstolittya-127204/

Loading