Вторгнення лісоруйнівників – І як наука відбивається

Джойс Ель Куарті
Управління зв’язку


Малюнок, що дивиться на дуже високий ясен.
Цей ясен у Національному лісі Аллегені демонструє ранні симптоми зараження смарагдовим попелом, включаючи витончення крони. (Фотографія лісової служби USDA, зроблена Кетлін Найт.) 

Зміни властиві лісам, але комах та патогенним мікроорганізмам, які були ненавмисно занесені. Інвазивні види спричинили новий вид змін, які дерева як в міських кварталах, так і в древніх лісах намагаються вижити.

Інвазивні види не тільки можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, вони також можуть завдати шкоди місцевій та регіональній економіці та здоров’ю людей. Багато приїжджають з далеких місць, як пасажирські поїзди на імпортному вантажі, вбудовані в піддони для транспортування, на рослини, що продаються з розплідника, та молоді дерева, що використовуються для відновлення лісу.

Коли інвазивний вид вперше потрапляє в нове природне середовище, у нього немає природних хижаків. Це дає їм своєрідну суперсилу перемагати, вбивати та замінювати місцевих видів. Ліс, ослаблений інвазивними шкідниками, є більш вразливим до додаткових порушень, таких як пожежа, сильний вітер, урагани, посуха та інші екстремальні погодні явища.

Вчені лісової служби знаходяться в авангарді пошуку шляхів протидії цим загарбникам. Вчені лісової служби вивчають наслідки. З цих досліджень вони розробляють стратегії раннього втручання, які можуть прийняти землевпорядники, а також стратегії відновлення постраждалих ландшафтів.

У Національному центрі геноміки вчені використовують ДНК довкілля для відстеження інвазивних видів. Виявляючи залишки ДНК, які організми линяють, ця технологія може виявити присутність інвазивних видів ефективніше та економічніше, ніж традиційні методи. Генетичний аналіз також може бути використаний для виявлення варіацій, які допомагають деяким породам дерев успішніше протистояти атакам комах.

Дослідники лісової служби також використовують так звані електронні носи для раннього виявлення інвазивних шкідників та патогенів. Ці чутливі пристрої допомагають зусиллям знищити смарагдового попільника , нероджену комаху, яка знищила мільйони ясенів. Попіл цінується за затінення вулиць, будинків і парків у містах по всій Північній Америці, а також використовується для побудови меблів, шаф, бейсбольних бит тощо.

З практичної точки зору вчені агентства розробили настанови, щоб допомогти міським лісівникам управляти цими ненажерливими комахами.

Зображення густого лісу, між яким протікає річка.
Шерстистий болиголов послаблює болиголові ліси, які забезпечують життєво важливе середовище проживання оленів, ведмедів, котиків та інших тварин, роблячи їх вразливими до пожежі, сильного вітру та інших порушень. (Фотографія Служби лісового господарства США Стів Норман.) 

Лісова служба створила керівництво для землевпорядників, які хочуть зберегти дерева болиголова, які зазнають нападу важко помітного болиголова шерстистого адельгіду. Комаха, що походить із Східної Азії, закріплюється на дереві і протягом усього життя харчується крохмалем дерева, вмираючи з голоду.

Здоров’я такої породи дерева, як болиголов, може мати пульсаційні наслідки в різних екосистемах. Цей знаковий вид дерев забезпечує їжу та притулок для оленів, ведмедів, котиків та інших тварин, а також деревину для обрамлення та підлоги. Вздовж струмків гілки болиголова забезпечують тінь, яка підтримує температуру води досить прохолодну, щоб підтримувати рідних холодноводних риб, таких як струмок і форель. 

Поки вчені вивчають, як найкраще боротися з інвазивними видами, ви є потужним союзником рідних видів. Звичайно, найкращий спосіб – запобігти поширенню інвазійних видів : 

  • Уникайте переміщення дров, пиломатеріалів та деревного пакувального матеріалу по різних регіонах. Іншими словами, використовуйте його там, де його купуєте.
  • Купуйте рослини у поважних джерел і знайте, які види є місцевими у вашій місцевості. Не садіть тих, що не є місцевими видами.
  • Чистіть черевики або кросівки між походами та перед тим, як залишити заражені місця.
  • Повідомте про виявлення інвазивних шкідників своєму державному директору з охорони рослин або офісу USDA.  

Щоб отримати додаткові поради, відвідайте Національний інформаційний центр Міністерства США з питань інвазивних видів .  

https://www.fs.usda.gov/features/invasion-forest-destroyers-and-how-science-fighting-back