“Винен Кабмін”: еколог пояснив, коли лісові пожежі стають катастрофою

Катастрофою стають некеровані пожежі, зазначив експерт.

3 липня 2020, 04:21

В Україні уряд винен у тому, що пожежі стають некерованими, вважає еколог / УНІАН

Еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко повідомив, що пожежі у лісі є нормальним екологічним явищем, вони завжди були на Землі, це складова частина екологічних процесів та дарвінського відбору.

Коли пожежі стають некерованими – це катастрофа, розповів експерт під час чату на Главреді.

За його словами, у тому, що пожежі в Україні некеровані, винен уряд.

“…коли ці пожежі некеровані, це стає катастрофою. У тому, що вони некеровані, винен уряд. Адже саме уряд зруйнував протипожежну авіацію, яка у радянські часи була однією з найсильніших у Союзі”, – сказав експерт.

Борейко додав, що саме Кабмін у 2014 році зняв з держфінансування лісгоспи, і через це у них немає грошей на придбання пожежних машин та на проведення протипожежних заходів.

“Саме уряд України протягом останніх десяти років призначає керувати Держлісагентством людей, які не мають досвіду роботи у лісах. Саме уряд України замовчував інформацію про пожежі у Чорнобилі та Житомирській області, хоча вони почалися ще у квітні”, – підкреслив експерт.

Нагадаємо, у квітні у Чорнобильській зоні (зона відчуження) сталася масштабна пожежа у лісі, вогонь охопив великі площі, згоріли села та радянські бази відпочинку, дим було видно з космосу. Також масштабні лісові пожежі сталися на Житомирщині, згоріли десятки будинків.

Автор: Катерина Присяжнюк

https://glavred.info/ua/ukraine/pozhezhi-v-ukrajini-2020-ekolog-poyasniv-koli-lisovi-pozhezhi-stayut-katastrofoyu-novini-ukrajini-10184015.html