Винен не тільки клімат – експерт про затоплені зливою регіони

В Україні темпи кліматичних змін випереджають темпи Європи.

Стихійні лиха, очевидцями яких сьогодні є українці, пов’язані  з вирубкою лісів  та з кліматичними змінами. Таку думку висловив еколог Олександр Соколенко, пише  ukraina24.segodnya.ua.

“Тобто ми бачимо розбалансованість в екосистемі, й вона пов’язана з тим, що піднімається температура, і тому такий режим опадів — до місячної норми за один день. Варто зазначити, що в Україні темпи кліматичних змін випереджають темпи Європи. Це ще й через те, що ми втрачаємо ліси через інтенсивні вирубки по всій Україні та, зокрема, в Закарпатті, Прикарпатті”, — сказав Соколенко, коментуючи повені на заході України

За словами еколога, Україна втрачає величезні обсяги лісу через “законні” вирубки. Експерт зазначив, що законодавство поки не дозволяє припинити надмірну вирубку лісу.

“Незаконні рубки — це мізерна частина лісів, які ми втрачаємо, на жаль, величезний обсяг лісу ми втрачаємо через так звані законні рубки. Безпідставна рубка проводиться через низку узгоджень і документів, і ми нічого не можемо пред’явити. Претензії в площині законодавства, оскільки на сьогодні Держлісагентство фактично здійснює господарювання на території лісів і природоохоронну функцію, а так не повинно бути”, — сказав він.

Нагадаємо, вісім областей України постраждали від негоди, на Франківщині зруйнувано 30 мостів і затоплено  села.  Крім того зливи підтопили міський цвинтар Івано-Франківська.

https://greenpost.press/news/vynen-ne-tilky-klimat-ale-j-zakonni-rubky-lisiv-ekspert-pro-zatopleni-regiony-i9482